אובמה זועם וביבי מצפצף

הכרזתו של אובמה, שנתניהו "פחדן ומוביל את ישראל להרס" אינה מחדשת דבר לאזרחי ישראל, וגם אינה מעלה ואינה מורידה במערכת הבחירות הנוכחית. למרות דבריו, אובמה ממשיך את תמיכתו החד צדדית בישראל, ללא כל קשר למדיניות ממשלת נתניהו. עובדה הוא שבשנת 2012 אושרו ע"י הממשלה יותר מ-1,400 התחלות בנייה חדשות ויותר מ-6,000 יחידות דיור חדשות, כולן מעבר לקו הירוק, עפ"י הדו"ח השנתי של שלום עכשיו, ובאו"ם אובמה נלחם בשניים נגד הרשות הפלסטינית ומגן על נתניהו.

בזמן שאובמה מדבר נתניהו עושה, וישראל נהפכת בהדרגה למדינה דו לאומית. אתמול נהרג "בשגגה" תלמיד תיכון מבודרוס שהתקרב לגדר ההפרדה, והיד ממשיכה להיות קלה על ההדק. הכיבוש ממשיך בעוד הגדר מועידה את הפלסטינים לחיי אבטלה, עוני ודיכוי. נתניהו טוען שאנחנו לא ספרד, אבל גרזן הקיצוצים כבר הונף. הוא מאמין שאין צורך במו"מ עם הפלסטינים, אבל האינתיפאדה הבאה היא רק שאלה של זמן.

נתניהו נהנה מהעדר אופוזיציה מבית, ומנשיא אמריקאי שנובח ואינו נושך. אלא שהקיפאון המדיני והגזרות הכלכליות יגרמו להתקוממות פלסטינית ולפרוץ מחאה בישראל. המציאות חזקה מאה מונים אפילו מהמעצמה הגדולה בעולם, ואובמה לא ימהר לבוא לעזרת נתניהו, המתעלם מאזהרותיו שהוא מוביל את ישראל לאבדון.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.