דעם מתקרבת לכנסת – לאט אבל בטוח

"עוד מפלגה שלאט לאט מתקדמת זאת מפלגת דעם, מפלגה יהודית ערבית של אסמא אגבארייה זחאלקה", אמר היום ברק רביד ("הארץ") ב"נכון להבוקר" בגל"צ, בתשובה לשאלה איזה מפלגות קטנות בשמאל עשויות להפתיע ולהיכנס לכנסת.

ההתעסקות הרבה בדעם בתקשורת בימים האחרונים מצביעה על העניין הרב שהיא מעוררת במערכת הבחירות הנוכחית. דעם מאתגרת את החברה הישראלית ואת החברה הערבית. היא מופיעה בזמןשהאופוזיציה לימין הקיצוני מפולגת ומגמגמת, וברחוב הערבי 50% לא מוכנים להמשיך להצביע למפלגות הערביות. בראש מפלגת דעם עומדת אישה ערבייה, רהוטה וברורה, המשנה את השיח החברתי והפוליטי, ופותחת פתח לדו שיח פוליטי-תרבותי חדש בין יהודים וערבים.

ככל שמתקרב יום הבחירות מתגבר זרם המביעים את תמיכתם בדעם. זה כולל אישי ציבור, מנהיגי מחאה, אנשי אקדמיה, אינטלקטואלים דוברי רוסית, נשים, עובדים ועובדות מכל המגזרים, הנחשפים לעמדותיה של המפלגה. זה לא הרגע להסס, מול הימין הגזעני ישנה תשובה אחת בלבד – סולידריות יהודית ערבית.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.