במקום להלחם בימין הקיצוני, מפלגות המרכז נלחמות זו בזו

במקום להלחם בימין הקיצוני, החליטו שלשת ראשי מפלגות המרכז להלחם זו בזו, וזה מחזה עלוב. הזיגזג של פרץ חושף אותם במערומיהם. רק לפני חודש פרש פרץ מהעבודה והצטרף ללבני, כי יחימוביץ לא היתה מוכנה להתחייב שלא תכנס לממשלת נתניהו. כיום לבני לא מוכנה להתחייב אבל פרץ עדין אתה, ויחימוביץ הפכה את עורה. יחימוביץ, לבני ולפיד הוכיחו את עצמם כתבוסתנים ושקרנים. כל מבוקשם הוא לחזק את מעמדם מול ביבי נתניהו במקום לפעול להפלתו.

הברירות התחדדו. הימין הקיצוני ירכיב את הממשלה הבאה, בעוד מפלגות המרכז תתחרינה בינן לבין עצמן מי תהיה הראשונה להכנס לממשלת הימין ולהיות עלה התאנה שלה, כפי שעשתה העבודה בראשות ברק אחרי הבחירות הקודמות.

מול ממשלת הגזענות והטייקונים, חייבים להעמיד אלטרנטיבה ברורה המחברת בין יהודים וערבים על בסיס שיח מעמדי חדש. יהודים וערבים, המסרבים להיות כובשים ודורשים צדק חברתי, חייבים להתאחד ברשימה אחת המדברת בקול אחד. זאת התשובה לגזענות ולפורעי "תג מחיר". ניתן לחולל את השנוי, וניתן להביס את הימין הקיצוני. החברה הישראלית לא תתקיים בלי דמוקרטיה וסולידריות חברתית.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.