גילוי דעת של דעם מפלגת פועלים בעקבות הפיגוע בתל אביב 21.11.12

הפיגוע בתל אביב בא להזכיר לכולנו בצורה האכזרית ביותר שכיפת הברזל איננה תחליף לשלום אמיתי. ממשלת נתניהו בזבזה ארבע שנים יקרות תוך שהיא משיבה ריקם את פניו של  הנשיא אובמה, ומתעלמת מההפצרות של אבו מאזן ושל הקהילה הבינלאומית לסיים סוף סוף את הכיבוש. נתניהו מעדיף התנחלויות על פני שלום, ומדינה בשליטת החמאס בעזה על פני מדינה פלסטינית עצמאית בגדה ובעזה. וכדי להוסיף חטא על פשע הוא עשה פעולה ראוותנית וחיסל את מפקד החמאס אחמד ג'עברי.

בינואר 1996 חיסלה הממשלה בראשות שמעון פרס את יחיא עיאש ("המהנדס") וגל פיגועים שטף את הארץ. ביבי נתניהו ניצח את הבחירות באותה שנה כאשר הוא רוכב על גל הלאומנות והשנאה. התנהלותו היום מראה לאן הוא רוצה להחזיר אותנו. מדיניותו הסרבנית מובילה לעוד אינתיפאדה, והיום יותר מאי פעם עלינו לצאת בקריאה ברורה: ביבי, שלי, ברק לכו הביתה – חיי האזרחים שווים יותר.

דעם מפלגת פועלים קוראת להפסיק מיד את הלוחמה, לסגת מן השטחים הכבושים, ולהוכיח בכך כוונות אמיתיות לשלום.

לגילוי דעת בערבית

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.