גילוי דעת של מפלגת דעם – ההתקפה הישראלית על סוריה משרתת את משטרו הפושע של אסד

דעם מפלגת פועלים מגנה את ההפצצות הישראליות על מטרות בתוך סוריה, ובמיוחד בלב דמשק. זוהי התערבות בוטה בנעשה בסוריה, ופגיעה במהפכתו של העם הסורי, הנאבק להפיל את משטר אסד ולחיות בכבוד. למדינת ישראל, הכובשת את הגדה המערבית והגולן מזה עשרות שנים, ומנהלת מצור בלתי אנושי על רצועת עזה, אין כל זכות לבצע פעולה תוקפנית, שעלולה לגרור למלחמה אזורית כוללת, ולגבות קורבנות רבים משני הצדדים.

ההרפתקה הישראלית משחקת לידי המשטר הסורי, המנהל מתקפה ברברית על העם הסורי, בשותפות עם איראן, רוסיה וחזבאללה. המתקפה משווה אמינות לטענת אסד, שהמהפכה נגדו אינה אלא מזימה ישראלית אמריקאית. בימים האחרונים ביצע המשטר אסד עם החזבאללה את אחד ממעשי הטבח המזוויעים ביותר בערים בניאס וקסיר, כחלק מהטיהור האתני המתבצע נגד העם הסורי במטרה להטיל עליו טרור ולחסל את מהפכתו. המתקפה הישראלית מסבה את תשומת הלב מפשעי המשטר ובני בריתו לתוקפנות הישראלית ולסכסוך המתמשך שלה עם העולם הערבי. זהו שרות חינם למשטר הסורי.

הקואליציה הלאומית הסורית המייצגת את העם הסורי הנאבק תובעת התערבות בינלאומית כדי להגן על האזרחים ולהפסיק את מעשי הטבח הנוראיים של המשטר. הסירוב המתמשך של הקהילה הבינלאומית להענות לדרישה זו כבר גבה יותר מ-70 אלף קרבנות, מאות אלפי פצועים ועצורים, מיליוני פליטים, והחריב את סוריה. כאשר העולם שותק, ישראל תוקפת בלי לקבל אישור ערבי או בינלאומי, ומטרתה להפגין את שליטתה ואת העליונות האסטרטגית שלה על העולם הערבי והאזור.

הפלת המשטר הסורי והמשטר של בת בריתו איראן אינם מעניינה של ישראל. זוהי משימתם של העמים הסורי והאיראני הנאנקים תחת משטרים דיקטטוריים פשיסטיים. גם גורלו של החזבאללה בלבנון הוא עניינו של העם הלבנוני, שהפך לבן ערובה של השאיפות העדתיות של החזבאללה.

מפלגת דעם קוראת לדעת הקהל בישראל ובעולם לעמוד באופן ברור נגד הממשלה הישראלית הימנית, ממשלת ההון והמתנחלים, ולקרא לשים קץ לתוקפנות, למדיניות הכיבוש וההתנחלויות, ולסרבנות שמכשילה כל הסדר שלום.

אנו מרכינים ראשינו בפני המהפכה הסורית וחלליה!

5.5.13

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.