דמוקרטיה בימי קורונה

הרצאה בזום מאת יעקב בן אפרת, המזכיר הכללי של מפלגת "דעם: כלכלה ירוקה – מדינה אחת". מגפת הקורונה מסכנת לא רק את בריאות הציבור, היא חודרת לנימים הדקים של המציאות […]

הרצאה בזום מאת יעקב בן אפרת, המזכיר הכללי של מפלגת "דעם: כלכלה ירוקה – מדינה אחת".

מגפת הקורונה מסכנת לא רק את בריאות הציבור, היא חודרת לנימים הדקים של המציאות הפוליטית, הכלכלית והחברתית, ומעמידה בפני האנושות מראה המשקפת את פניה האמתיות של החברה. הקורונה חדרה עמוקות לחיי הפרט, הפכה את הצבא לרופא שלנו, את השב"כ למלווה הצמוד שלנו, ואפשרה לפוליטיקאים להכריז על צווי חירום שמנהלים את חיינו.
המגפה הותירה מאחוריה מיליון מובטלים בישראל ו25 מיליון עובדים איבדו את פרנסתם בארה"ב. חוסר האמון של הציבור במנהיגיו הפוליטיים ערער את האמון במשטר הדמוקרטי, בין אם בארה"ב, העוברת טרגדיה אנושית תחת הנהגתו של אדם ילדותי וחסר יכולות כמו טראמפ, או בישראל, הנכנעת לראש ממשלה המכהן עם שלושה כתבי אישום ומכופף את הדמוקרטיה כדי להנציח את אחיזתו בשלטון.

מה שמתרחש אצלנו הוא בבואה למתרחש בעולם. הדמוקרטיה מותקפת, והקורונה רק חושפת ומזרזת את התהליכים.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.