דעם תומכת בצעירי המהפכה המצרית המפגינים

מפלגת דעם תומכת באביב הערבי ובצעירי המהפיכה המצרית בכיכר תחריר המפגינים נגד חטיפת המהפיכה ע"י מורסי ותנועת האחים המוסלמים.
לאחר שנשיא האחים המוסלמים נטל לעצמו את כל הסמכויות החוקתיות וכפה עצמו כדיקטטור חדש על מצרים, יצאו צעירי כיכר תחריר לרחובות וכבשו את הכיכרות מחדש. 30 מפלגות ייסדו את "החזית להצלה לאומית", הכוללת את כל הכוחות שנאבקו להביא את הדמוקרטיה למצרים. גם אגודת השופטים קוראת לשביתה כללית.

האחים המוסלמים ובני בריתם הסלאפים הם אויבי הדמוקרטיה. כמו חמאס בשטחים הכבושים, הם דוגלים בדמוקרטיה כדרך להשתלט על השלטון, אבל מייד עם הגיעם לשם פועלים כדי לבטלה ביחד עם חופש הביטוי וחופש ההתארגנות, וחוזרים לדיכוי הנשים. כוונתו של מורסי פשוטה – לגנוב את החוקה. הוא רוצה משטר דתי הלכתי, ולא חוקה מודרנית ודמוקרטית.

המרצע יצא מן השק, האחים המוסלמים טעו ובגדול, וצעירי המהפכה יגבו מהם את מלוא המחיר. האביב הערבי חי ובועט ואין ממנו חזרה.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.