האוצר משקר

"האוצר משקר" זועקת הכותרת בידיעות, אחרי שהאוצר הציג תלוש המראה כי השכר החודשי של האחיות מגיע ל- 24,000 ש"ח. ואני שואלת – מה חדש? רק האוצר משקר? ומה עם ראש הממשלה? ופוליטיקאים אחרים? הכותרת רק מכריזה את מה שרוב הציבור יודע מזמן.

ובכלל נראה שהאוצר התבלבל, כי הסכום דומה יותר למשכורת של ח"כ, בדרך כלל עבור אי נוכחותו ברוב ישיבות המשכן. האחיות לעומת זאת, כמו עובדות סוציאליות, מורות ועובדים שכירים אחרים, מרוויחות סכומים זעומים, ולא מסיימות את החודש. לכן בתי החולים לא מצליחים למלא את התקנים החסרים. האחיות כורעות תחת נטל העבודה, והחולים לא מקבלים את הטיפול לו הם זכאים.

האחיות זכאיות לתמיכה של כל העובדים, יהודים וערבים, כי תלוש המשכורת מאחד את כולנו. העוני לא מבדיל בין לאום ללאום, כפי שמחלות לא מבדילות בין אדם לאדם. מי שכן מתמחים בבידול הם הממשלה והאוצר: הם מבדילים בין טייקונים לבין עובדים, מפרידים בין צפוניים לדרומיים, בין גברים לנשים, בין יהודים לערבים. אז איך הם יתרצו את מעשיהם? בשקרים.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.