הארץ מוצפת, בגזענות

זרמי המים האדירים שהציפו את הישובים היהודים והערבים, לא הצליחו לשטוף את הרפש הגזעני שפרץ במלוא עוזו ביום הראשון לתשדירי הבחירות. בן ארי נגד הערבים, אריה דרעי נגד הרוסים, מופז מתגאה בחיסולים, והמתנחלים מחייכים כל הדרך לסיפוח ולטרנספר. מולם מציגה יחימוביץ את המקרר המלא שלה, גלאון מעדיפה את הסלון, סתיו שפיר ואיציק שמולי הפכו לעסקנים, וחד"ש מציגה אחווה יהודית ערבית תל אביבית.

אז מופיע נתניהו במיטבו, עם הפצצה האיראנית בידו האחת וחבילת שקרים על עשייתו החברתית בשניה, וממהר לעוד ארבע שנות שלטון. בין כל ההתלהמות וההתיפיפות מבליחה לדקה אחת בלבד מפלגת דעם בראשות אסמא אגבארייה זחאלקה, שעונה לשאלה פשוטה שנשאלה ע"י אזרח חרדי, למה הערבים שונאים יהודים? התשובה המקורית ארכה יותר, אבל התשדיר השאיר מקום למילים ספורות: דעם היא מפלגה יהודית ערבית מהפכנית, עובדים יהודים וערבים שהתאחדו על בסיס מעמדי ומצביעים דעם אינם רואים זה בזה אויבים, והיא קוראת לשואל לא לראות בה אויבת.

כניסתה של דעם לכנסת תיתן לה יותר מדקה לפנות לציבור, היא תשנה את השיח הציבורי, ותדחוק את הגזענות לפינה. תנו לה את המנדט לעשות זאת.

 

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.