הזירה הפוליטית בישראל בעידן טראמפ: מסמך הועד המרכזי של מפלגת דעם מה- 26.3.2017

יוביל לאחד משני כיוונים, או להסתגרות גזענית ומלחמה, או לפתיחות ושינוי חוקי המשחק הקפיטליסטים כדי שישרתו 99% מהחברה ולא אחוז אחד. בישראל ובפלסטין אנחנו מתקרבים לנקודת ההכרעה בין משטר דמוקרטי הפתוח בפני יהודים ופלסטינים, לבין משטר אפרטהייד אשר ישלול את הלגיטימיות ממדינת היהודים ומהרשות הפלסטינית גם יחד.  נתניהו ושאר המפלגות הציוניות אינן רוצות באף אחת מהן, ושואפות להנציח את המצב הקיים. מאחר וזה בלתי אפשרי הימין עלול להגיע לקץ דרכו כשהוא לוקח איתו גם את הרשות הפלסטינית, מה שיפתח אופק חדש לפעילות מהפכנית דמוקרטית.

במישור המעשי, עלינו להמשיך בעבודה שאנו עוסקים בה, ואשר תואמת את התפיסה הדמוקרטית שבה יהודים ופלסטינים חיים במשותף כחלק מעולם ערבי דמוקרטי חדש. אי לכך, למרות שהכוחות הדמוקרטים עוברים בימים אלו תקופה קשה ומורכבת, למדנו מההיסטוריה שבתקופות כאלו מתבלט האופי של מפלגה מהפכנית. ההבנה הפוליטית של המציאות העולמית, הערבית והמקומית היא תנאי מוקדם כדי להתגבר על הקשיים אשר אנו מוצאים בדרך, היא מכוונת את עבודתנו ומגדירה את הציפיות שלנו. המציאותיות המהפכנית היא תכונה הכרחית במפלגה מהפכנית, והיא מתכון חיוני לעמידה מול המצב הפוליטי הנוכחי, וליכולת להבנות מכל הזדמנות שתפתח בפנינו.

 

 

 

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

תגיות:

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.