מסמכים והחלטות

הזירה הפוליטית בישראל בעידן טראמפ: מסמך הועד המרכזי של מפלגת דעם מה- 26.3.2017

ההלם מנצחונו המפתיע של טראמפ על פני קלינטון לווה בניתוחים ופרשנויות שמנסים לרדת לשורש נצחונו. טראמפ היה זר למערכת הפוליטית ולא זכה לתמיכת הממסד הרפובליקאי. לא מעט נכתב על התפקיד שמילא מעמד הפועלים הלבן, ששילם את מחיר הגלובליזציה ונדחק לשוליים בעשורים האחרונים.

נצחונו של טראמפ גרם לאופוריה במחנה הימין הישראלי....Read More »


הימין הישראלי והריאקציה הערבית מלבים את הכאוס המזרח תיכוני

דוח פוליטי לועד המרכזי 6.12.15

אינתיפאדה ללא הנהגה וללא פרוגרמה

חמש עשרה שנה אחרי פרוץ האינתיפאדה השנייה החליטה ועדת המעקב של האוכלוסיה הערבית בישראל על שביתה כללית תחת הכותרת "אל-אקצא בסכנה". באוקטובר 2000 הקטליזטור לאינתיפאדה היה הריגתו של הילד מוחמד א-דורה בעזה; הפעם הקריאה למרי...Read More »


פנל: נשים ערביות מפסיקות לשתוק

בהשתתפות ופא טיארה, עו"ד הזאר אלחאדי וח"כ חנין זעבי

ביום שישי ה-31.7 בשעה 4 אחה"צ, מלון סנט גבריאל, נצרת

דעם מפלגת פועלים מזמינה אותך להשתתף בפנל, שיתקיים במסגרת הסמינר הרעיוני הדו- שנתי של דעם, שכותרתו: "פורצים את חומת...Read More »


דו"ח פוליטי של הוועד המרכזי, ה- 3.5.2015: למען הצלחת הסמינר הרעיוני בנצרת ב 31/7 – 1/8

11210518_10152735935790780_8446329175724461803_n

הבחירות הסתיימו בזכייה מחודשת של הימין שבימים אלו מרכיב ממשלה ימנית צרה חסרת תקדים. מפלגת העבודה החליטה להשאר באופוזיציה, ואין מי שיהווה כיסוי שמאלי למדיניות נתניהו, שאינה מוכנה לעשות שום ויתורים בנושא ההתנחלויות וההסדר עם הפלסטינים. המדיניות הכלכלית הקפיטליסטית אשר העמיקה את הפערים בחברה הישראלית, והסרבנות המוחלטת...Read More »


ישיבת הוועד המרכזי – ינואר 2015

daam_Logo

מפלגת דעם והבחירות לכנסת ה-20

הוועד המרכזי של מפלגת דעם מתכנס הפעם ערב מערכת בחירות חדשה, לאור התפרקותה המוקדמת של ממשלת נתניהו השלישית. מסמך זה דן ברקע להתפרקות הממשלה, בכוחות הפוליטיים המקומיים והאזוריים שהובילו למשבר שבו נמצאים החברות הישראלית והערבית ואף האזור כולו, וכן בנסיבות...Read More »


המלחמה נגד עזה והתפוררות המשטרים הערבים

מסמך פוליטי לועד המרכזי, 7.9.14

המלחמה נגד עזה נמשכה 52 יום והסתיימה כפי שהחלה: המצור על עזה נמשך, ארגון החמאס מכריז על ניצחון וישראל מכחישה, כאשר לאמיתו של דבר אף צד לא ניצח. כמו בסיבובים הקודמים של המלחמה ההרסנית, העמים הם שמשלמים את מחיר המלחמה, ובמיוחד העם הפלסטיני, אשר איבד...Read More »


ארה"ב נסוגה וישראל מתבודדת

דו"ח לועד המרכזי 1.12.13

דעם מפלגת פועלים

בישיבת הועד המרכזי שהתכנסה ביולי 2013 סקרנו את המצב במזרח התיכון על רקע הנסיגה הבולטת במעמדה של ארה"ב. בחנו את מהלך האביב הערבי על רקע ההפיכה הצבאית במצרים, ונסיגת הכוחות המהפכניים בסוריה מול העליה של אלמנטים ג'יהאדיסטיים...Read More »


התקדמות למרות כל הקשיים

דוח לוועד המרכזי 28.7.13

ישיבת הוועד המרכזי הנוכחית נערכת בתנאים פוליטיים חדשים הנובעים מהתפתחויות דרמטיות שאירעו באזור בתקופה האחרונה. די שנזכיר את התמורה העמוקה שחלה במצרים עם ההפיכה הצבאית, אשר הפילה את הנשיא הנבחר מטעם האחים המוסלמים מוחמד מורסי, את השינוי שהתרחש בהנהגת האופוזיציה המהפכנית הסורית וההתפתחות המסוכנת עם כניסת...Read More »


מערכת הבחירות 2013 ולקחיה

מסמך מוגש לדיון בועד המרכזי של דעם מפלגת פועלים 28.4.13

החודשים שעברו מאז הבחירות לכנסת מאפשרים לנו להגיש ניתוח אובייקטיבי על אופייה של מערכת הבחירות ותוצאותיה. זוהי אינה הפעם הראשונה, אלא החמישית שדעם מנהלת מערכת בחירות. אולם הפעם, בגלל ההתעניינות העצומה שהמפלגה עוררה בקרב השמאל הישראלי והציבור הערבי, הדו"ח עונה...Read More »


עמדת דעם בנושא סביבה וזכויות בעלי חיים

נוסחה עבור מפלגת דעם על ידי נגה שני, ד"ר לאקולוגיה פוליטית, ממקימי העמותה Neotropical Primate Conservation ומנהלת פרויקטים של שימור טבע בצפון פרו ע"י קהילות חקלאים מקומיות

נאו-ליברליזם וסביבה

התיאוריה הניאו-ליברלית של פרידמן מבוססת כולה על ההנחה המוטעית מיסודה שמשאבים טבעיים הם לעולם מתחדשים ולא מתכלים. הכלכלה הקפיטליסטית הניאו-ליברלית מושתת על...Read More »


מצע דעם לבחירות לכנסת ה-19, 2013 נוסח מלא

בבחירות לכנסת ה-19, שיתקיימו בינואר 2013, עומדות על סדר היום שתי שאלות גורליות: הראשונה נוגעת לקיפאון מדיני שיוביל לאינתיפאדה שלישית ולעימות חמור עם הפלסטינים והעולם הערבי. השנייה עניינה תוכנית צנע וקיצוצים דרסטית שמשמעותה אבטלה, עוני והרס שירותים חברתיים. מצד אחד, הרחוב הפלסטיני מסרב לקבל את הכיבוש כעובדה מוגמרת, ומצד...Read More »


דעם – האביב בדרך: דו"ח שאומץ על ידי הועד המרכזי של דעם ב-21.10.12

הודעת רה"מ נתניהו על פיזור הכנסת והליכה לקראת בחירות שיתקיימו ב-22 בינואר, באה לאחר שהשלים קדנציה של ארבע שנים. ממשלת נתניהו הצליחה לשרוד הרבה יותר זמן מזה ששרדו הממשלות הקודמות, משום שהצליחה לבנות קואליציה ימנית קיצונית. במשך כל ארבע שנות שלטונה של ממשלת נתניהו היא עסקה באינטנסיביות בחקיקת חוקים...Read More »


דו"ח לועד המרכזי של דעם 12.07.12

דעם – פורצת לזירה הפוליטית

בשלושת החודשים האחרונים עשתה "דעם – מפלגת פועלים" קפיצת מדרגה משמעותית במעמדה בזירה הפוליטית, ולכך יהיו השלכות חשובות על בניית המפלגה. בועד המרכזי האחרון סימנו את המשימות שאנו לוקחים על עצמינו, ובראשן: ההשתתפות הפעילה בתנועת המחאה, תמיכה באביב הערבי, הצלחת האחד במאי, הצלחת הסמינר הרעיוני...Read More »


דעם מפלגת פועלים מסכמת את מערכת הבחירות לכנסת ה-18

המלחמה חיזקה את הימין, דעם תתרכז במאבק באבטלה ובעוני

מזכירות מפלגת דעם ערכה ביום א' 15.2 ישיבה מורחבת לסיכום מערכת הבחירות ותוצאותיה, וכן לקביעת תכנית העבודה של המפלגה לתקופה הקרובה. המזכירות אימצה מסמך מפורט שהציג את עיקרי ההערכות המדיניות של דעם, סיכום פעילותה וכן את המסקנות שיש להסיק מהבחירות.


תוצאות...Read More »


הסוציאליזם והניסיון הסובייטי

השאיפה לסוציאליזם, שיושג על ידי ארגון מעמד הפועלים במסגרת מפלגה מהפכנית, מהווה אבן יסוד בפרוגרמה של מפלגת דעם. הסוציאליזם יושג במהפכה חברתית עמוקה שבלעדיה לא ניתן להעביר את אמצעי היצור מידי בעלי ההון לכלל החברה. המהפכה החברתית שנדרשת תהיה חייבת להתמודד עם כל חולייה של החברה המודרנית, המקדשת את...Read More »


מצע מפלגת דעם לבחירות לכנסת ה-18

מפלגת דעם מאגדת בשורותיה יהודים וערבים, וחותרת לשינוי חברתי וסוציאליסטי. לשם כך היא מקיימת קשרים עם תנועות פועלים ואיגודי עובדים ברחבי העולם. מפלגת דעם מציבה אלטרנטיבה שפויה, הן לקפיטליזם הדורסני, והן לפונדמנטליזם הדתי.

1.השאלה הפלסטינית

מפלגת דעם דוגלת בשלום אמת המבוסס על נסיגה ישראלית מכל השטחים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית....Read More »


המשטר הקפיטליסטי בצבת המלחמה והמשבר הכלכלי

המסמך נכתב בשנת 2004 לקראת האסיפה הכללית החמישית של מפלגת דעם

מאז הכריז ממשל בוש על מלחמת העולם הרביעית, לאחר אירועי ספטמבר 2001, ניצב העולם בפני פרשת דרכים היסטורית. האירועים, שזעזעו את האנושות כולה, גרמו למשבר גלובאלי, אותו ניצל הממשל האמריקאי כדי להפוך על ראשן את ההבנות הבינלאומיות....Read More »


השאלה הפלסטינית והאלטרנטיבה הסוציאליסטית

השקפה חדשה על עידן הגלובליזציה

האסיפה הכללית הרביעית של דעם מפלגת פועלים

נצרת – נובמבר 1999

 תוכן עניינים

הקדמה

פרק 1: שורשי השאלה הלאומית

פרק 2: תנועת השחרור הלאומי במסלולה ההיסטורי

פרק 3: הבורגנות הלאומית בוגדת במצעה הלאומי

פרק 4: השמאל הפלסטיני מוותר על הפרוגרמה המהפכנית

פרק 5: הלאומיות בעידן הגלובליזציה

פרק 6 : הגלובליזציה והמלחמה

פרק 7:...Read More »

התקנון של ארגון הפעולה הדמוקרטי – דעם, 1996

נכתב על ידי המזכירות של דעם בפברואר, 1996. אומץ על ידי הוועידה השנייה של המפלגה, שנערכה בחיפה בתאריך 10.2.96. אושר על ידי רשם המפלגות במרץ 1996

   חברות

א.      חבר/ה בארגון הפעולה הדמוקרטי יכול להיות כל אזרח מדינת ישראל שמלאו לו 18 שנה, בתנאי שהוא מסכים על העקרונות...Read More »


אודות העורך

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.