המחאה ניתקה את עצמה מהשאלה המדינית ובכך חיזקה את הימין מדובר בהזדמנות פז שהוחמצה והתוצאה היא הקצנה

כך אמרה אגבארייה זחאלקה העומדת בראש רשימת מפלגת דעם לכנסת, בפאנל על כלכלה וחברה בוועידת ישראל לעסקים, שהתקיים היום אחר הצהריים במלון אינטרקונטיננטל בתל אביב.

עוד אמרה אגבארייה זחאלקה: "ישראל אינה מפלה בין יהודים לערבים כשהם עניים, יש כאן מכנה משותף רחב".

ביקורתה של אסמא אגבארייה זחאלקה על תנועת המחאה, שהיא היתה פעילה בה, התמקדה בשלוש נקודות. ראשית, המסר הפוליטי היה מטושטש, וראשי המחאה נמנעו מלכוון אצבע מאשימה אל האחראי לההתדרדרות במצב הכלכלי, ראש ממשלת ישראל נתניהו, ולא קראו להתפטרותו. שנית, המחאה התחמקה מנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני, בטענה שהוא אינו פתיר. שלישית, האוכלוסייה הערבית לא היתה שותפה למחאה, והאחריות לכך מוטלת הן על הנהגת המחאה, והן על המנהיגים הערבים.

ההליכה על מצע חברתי לבדו, משאירה את הזירה הפוליטית לימין, ומושאירה את הזירה לימין הכלכלי שהוא גם פוליטי, וכלן התוכניות החברתית הופפכת לבלתי ישימה.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.