המשחק האמיתי הוא בין בנט לביבי, שלי וציפי לא רלוונטיות

ההצבעה "האסטרטגית" הפכה לשם דבר במרכז ובשמאל. גוש חוסם, גוש לוחם, חיבור בין מפלגות ערביות וציונית, הכל בשביל לחסום את ביבי. השאלה היא לשם מה. כש"האסטרטגיה" של יחימוביץ' היא לחבק את המתנחלים, ו"האסטרטגיה" של המפלגות הערביות היא להתעלם מהמציאות ולהמשיך להסתגר, התוצאה היא שהאופוזיציה לא באמת מאתגרת את נתניהו, והמפלגות הערביות מעוררות קיתונות של בוז בקרב הציבור הערבי. כך מתגלה שהקרב האמיתי הוא בין בנט לבין ביבי, בין ימין קיצוני לימין הזוי, בין גושי ההתנחלויות למאחזים הבלתי חוקיים.

המציאות הזאת דורשת שינוי. היא דורשת סדר יום אחר, מדיני חברתי מהפכני. לא מאחזים ולא גושים, אלא סילוק כל ההתנחלויות; לא עוד התעלמות מהנושא הפלסטיני, אלא קריאה ברורה לסיום הכיבוש; לא תמיכה באסד אלא הפלת משטר הדמים; לא נחרץ לקפיטליזם החזירי ולמדיניות הפרד ומשול, ותמיכה בסוציאליזם הומאניסטי המחבר בין יהודים וערבים".

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.