העם דורש עובדים מאורגנים

האחד במאי 2012

דעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען קוראים להשתתף בהפגנות השמאל המאוחדות למען שלום, שוויון וצדק חברתי, ומפגינים בסולידריות עם המהפכות העממיות הערביות, ובראשן המהפכה ההרואית של העם הסורי

דעם מפלגת פועלים וארגון העובדים מען קוראים לחבריו ותומכיו להשתתף באופן פעיל ולהתגייס להצלחת ההפגנות והעצרות המאוחדות של השמאל וארגוני העובדים שיתקיימו לרגל האחד במאי שיתקיימו בתל אביב 1.5, חיפה 28.4  וירושלים 27.4 .

אנו מברכים על כך שלראשונה מזה שנים התאחדו השנה כל כוחות השמאל וארגוני העובדים לצעדות ועצרות משותפות תחת הכותרת "העם רוצה עובדים מאורגנים". למרות חילוקי הדעות הרעיוניים בין הכוחות השונים ברור כי כל הכוחות הצועדים באירועי האחד במאי המאוחדים מסכימים ביניהם על הצורך להגביר את המאבק נגד ממשלת הימין הקיצוני של בנימין נתניהו. אנו חותרים לאיחוד כלל הכוחות במטרה להציב אג'נדה חברתית פוליטית אלטרנטיבית.

גוש פעילים יהודים וערבים של מען יצעד במשותף עם חברי דעם מפלגת פועלים בקריאה למען  שלום, שוויון וצדק חברתי. עבורנו כארגון עובדים יהודי ערבי החותר לשינוי מהפכני עומדת השנה במרכז המהפכה הערבית, בעיקר הסורית. העם הסורי מתקומם בדרישה לחופש וצדק ומשלם בדם כדי לסלק את הדיקטאטור שטובח באזרחיו ללא רחם. בהפגנות האחד במאי נעביר גם מסר של סולידאריות וברכה למהפכנים המצרים הצעירים ולפועלים שעשו את הבלתי אפשרי והפילו את הרודן מובארק, ונחזק את ידיהם במשימות העומדות בפניהם עד להשלמת מטרות המהפכה.

משימתנו העקרית היא כאן מול ממשלת הימין האנטי פועלית ומחרחרת המלחמה. באחד במאי השנה אנו מדגישים את הקריאה להפלת ממשלת נתניהו מפני ש:

  • ממשלת נתניהו מובילה קו כלכלי חברתי הרסני. רה"מ נתניהו מוביל מזה שנים רבות כשר אוצר וראש ממשלה קו החותר להפרטת המרחב הציבורי והרס רשת הבטחון החברתית. ישראל הפכה למדינה שמהווה גן עדן לטייקונים וגיהנום למאות אלפי עובדי קבלן. רוב הציבור הישראלי מבין כיום כי העברת משאבי הטבע והשרות הציבורי לידי בעלי הון יצרה עוני, אלימות והרס חברתי.
  • ממשלת נתניהו והקואליציה הימנית קיצונית שלה העבירה בשלוש השנים האחרונות סדרה של חוקים גזעניים נגד האזרחים הערבים. היא מקדמת כיום תכנית להרס עשרות כפרים ערבים בנגב. מונעת פיתוח של הישובים הערבים ומעמיקה את השנאה והגזענות.
  • ממשלת נתניהו אחראית לקפאון בתהליך השלום שעלול להדרדר למלחמה. מדיניותה מבוססת על חיזוק ההתנחלויות, סירוב לכל פשרה עם הפלסטינים ויצירת משבר מלאכותי עם איראן. ממשלת הימין ששר החוץ שלה הוא הבריון הפשיסט אביגדור ליברמן קוראת תגר על ההסכמה הבינלאומית בדבר הצורך לנסיגה לגבולות 67 והקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה ירושלים המזרחית.

***

בנוסף להשתתפותנו הפעילה באירועים אלו בשלושת הערים הגדולות מארגנים ארגון העובדים מען יחד עם דעם – מפלגת פועלים עצרת ומצעד בכפר קרע ביום שבת 5.5 תחת הסיסמא "סולידריות עם העם הסורי המתקומם". במרכזו של אירוע זה תעמוד הקריאה שלנו לתמיכה והזדהות מוחלטת עם מהפכתו העממית של העם הסורי ועם כל העמים הערבים המתקוממים נגד הדיכוי, הניצול ולמען החופש והצדק החברתי.

יחי  האחד במאי! העם דורש עובדים מאורגנים!

תחי תנועת המחאה החברתית!

יחי האביב הערבי!

תחי המהפכה של העם הסורי!

פועלי כל הארצות התאחדו!

בואו לצעוד איתנו בגוש האדום של ארגון העובדים מען ודעם מפלגת פועלים

תגיות:

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.