חאלד משעל מוכן לעשות עסקה עם נתניהו

הראיון של חאלד משעל לרשת ה-סי. אן. אן. הוא ללא ספק מסעיר. חמאס מוכנה לעבור למאבק לא אלים ומדברת על מדינה פלסטינית בגבולות 67.

יחד עם זאת כדאי להבהיר, ההצהרה של משעל מגיעה ימים ספורים לאחר שהכריז במסיבת עיתונאים בקהיר על נצחונו המוחלט על ישראל. אז הוא נפנף בדף ההסכם על הפסקת האש, וטען שישראל הסכימה "לכל" תביעותיו. הוא התרברב גם מול אבו מאזן, באמרו שהמאבק המזוין הוכיח עצמו וכי הדיפלומטיה חייבת להיות מגובה בטילים. אבל האמת היא שזאת לא הפעם הראשונה שמשעל מתבטא כך. בעקבות האביב הערבי הוא הכריז בראשית השנה הנוכחית בועידת הפיוס עם אבו מאזן בקהיר שהוא מאמץ את המאבק הלא אלים ומוכן לתת הזדמנות למו"מ בין הרשות וישראל.

ברור לגמרי שחמאס תאב שלטון, ברור לגמרי שהוא מוכן לעשות עסקה עם נתניהו. כמו שאבו מאזן זכה בלגיטימציה בינלאומית לשלטון-ללא-מדינה בגדה, כך מבקש לעצמו חאלד משעל תנאים דומים עבור שלטון חמאס בעזה. ברור שלליכוד טובה "מדינת חמאס" בעזה, כמו שטוב לו שלטון פת"ח בגדה, אבל לא ברור כלל שדרכו של משעל טובה לעם הפלסטיני, וספק אם היא מובילה לשלום ולסיום הכיבוש וההתנחלויות.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.