יוסף סוויד, שחקן:

"כל חיי פעלתי בשיתוף פעולה ערבי-יהודי.
בבית הספר, במפעל לשיש של אבי בחיפה שבוא עבדו יהודים וערבים, כבמאי בתאטרון הקהלתי יהודי-ערבי ברמלה, לוד וביפו, ואת הקבוצות תמיד הדרכתי עם במאים יהודים. בתאטרון הערבי-יהודי ביפו, בהרבה סרטים והצגות ששיחקתי בהם , אפילו את חיי אני חולק עם זוגתי היהודייה ובני הוא גם יהודי וגם ערבי.
השילוב הזה תמיד הרגיש טבעי ואף פעם לא היה בעייתי לא בעייני ולא בעייני היהודים והערבים שעבדתי איתם במשך חיי. הבעיות שהתמודדו רוב אותם אנשים היו קשיי היום יום הרגילים במדינה שלנו, ובעיקרם פרנסה. לכולם נמאס מהפוליטיקאים שהזניחו אותם ותמיד זרקו את האשמה על המצב הביטחוני והאויב הערבי, והסריחו משחיתות אבל תמיד חוזרים ונבחרים לממשלה כי אין במי לבחור.מפלגת דע”ם היא המפלגה הראשונה שיש בא את השילוב של מפלגה שבנויה משיתוף פעולה כובש של יהודים וערבים. מפלגה שקודם כל מניפה את דגל השוויון הכלכלי והחברתי לפני כל תרוץ מדיני או בטחוני. מפלגה עם רוח ועוצמה חדשה ובועטת שלא נדבקה במחלת השחיתות."

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.