ייחימוביץ', לפיד ולבני מתחברים למושבים בממשלת נתניהו – דעם מתחברת ל-99% בכל העולם

החלפת המהלומות בין ביבי לשאר העולם ממשיכה במלוא המרץ. על ההחלטה לבנות 3000 יחידות דיור בהתנחלויות, כתגובה להכרה במדינה הפלסטינית, הוא קיבל גינויים ונזיפות מאירופה בהשראה אמריקאית. התשובה לא אחרה לבוא – עוד 1700 יחידות דיור במזרח ירושלים, כדי שהעולם יבין שלא כדאי לו להתעסק עם ממשלת ביברמן.

אכן, לעולם נמאס מהימין הישראלי והוא לא יכול לסבול את המחשבה של עוד ארבע שנים שלמות כאלה. העולם רוצה שישראל תשתנה, אבל אין מושיע. מפלגת העבודה, שחוברת להסדר עודפים עם מפלגת לפיד, עסוקה כרגע בהצגת תכנית כלכלית, ואינה מסוגלת להתעלות מעל האג'נדה "החברתית". נראה כי דווקא ליחימוביץ' לא נמאס מביבי, והיא לא מתרגשת מהסערה סביבנו.

 

יחימוביץ', לפיד ולבני אינם אלטרנטיבה שלטונית, וביבי יודע שאובמה וחבריו האירופים יווכחו בכך ביום שאחרי הבחירות, ואז לא תהיה להם ברירה אלא להמשיך איתו. זוהי טרגדיה עבור הפלסטינים החיים תחת כיבוש, ובעיה עבור האירופאים המתוסכלים, אבל זה אסון עבורנו.

חייבים לעצור את הימין ההזוי, ולבנות אלטרנטיבה אמיתית, המצטרפת לעולם בהכרה במדינה הפלסטינית, וגם נאבקת למען שינוי סדר העדיפויות החברתי. מיליונים נשפכים על התנחלויות בזמן שמפעלים נסגרים, בתי חולים קורסים והטייקונים חוגגים. הימין פועל כמו שיכור, רק שמאל אמיתי יכול לפקוח את עיני העם.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.