כדי להפיל את הממשלה חייבים לצאת לרחובות

ביבי לא גזרה משמים, אנשי דעם בהפגנה במוצ"ש ה-8.8 בתל אביב.

הפגנה נוספת של תנועת המחאה צעדה היום, שבת ה- 8.9 בתל אביב. המשטרה נהגה בנימוס, והפנתה את תנועת המכוניות בהתאם לצמתים שנחסמו באבן גבירול. הספיק להם יוני השחור.
הגרעין הקשה של המחאה צעד יחד עם בני משפחת נפתלי שהושלכה מהבית באור יהודה. כל סנדל שמרעיש על האספלט וכל מיתר קול שזועק דרך המגפון, מרעידים לביבי את הכיסא, גם אם מדובר במאות ספורות של מפגינים.

את המחאה הזו אי אפשר להפסיק. היא הגיע מטוניס ועברה בקהיר, נלחמת על חייה בחאלב ובמחנות הפליטים בדמשק וממשיכה לצעוד בתל אביב. בימים אלו צעירי רמאללה מצטרפים. מחירי הדלק ושאר ירקות סותמים את דרכי הנשימה הכלכלית חברתית שלהם.
חובתנו לתת להם יד, להצטרף אליהם, ולהניף את שלטיהם, כאן בתל אביב. מול משרדי הממשלה בקיריה ומתחת לביתו של שר הביטחון, שאת הונו עשה מלהונות אותנו.
אבל, כדי להפיל את הממשלה, נדרש מכל אחד מאיתנו, לשנס את מותניו, ולראות כחובה את היציאה לרחובות כאשר אנחנו מקבלים הזמנות להפגנות. פגישות, דייטים, ויעודים, יאושים ותיסכולים אינם סיבות לדחות הצטרפות להפגנות.
החברים שהתקבצו היום בדשא מול הבימה ויצאו להפגין, רוצים בדיוק כמוכם חברה אחרת. הצטרפו אלינו, מחכים לכם בפעם הבאה.

 

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.