מפלגת דעם תומכת במבקשי המקלט האפריקאים

daam_Logo

גילוי דעת

מפלגת דעם שחרטה על דגלה את המאבק למען צדק אחד לכולם, נעמדת לצד מבקשי המקלט האפריקאים במאבקם הצודק והאמיץ, ועושה כל שניתן כדי לסייע לו. זהו מאבק חשוב במסגרת המלחמה הכוללת נגד גזענות ואפליה.

לא בכדי, הממשלה שרודפת את מבקשי המקלט, מסיתה נגדם, וכולאת אותם ללא משפט וללא הגבלת זמן, היא אותה ממשלה שמסרבת לצעוד לקראת שלום, וממשיכה לדרוס את העובדים במדיניות נאו-ליברלית קיצונית שמובילה לעוני ומצוקה.

לא בכדי, הממשלה שמנסה לשכנע את הציבור שהכרה בפליטים תבוא על חשבון מקומות עבודה לישראלים, היא אותה ממשלה המאשרת במקביל אשרות לייבוא עשרות אלפי עובדים ממדינות זרות מדי שנה – עובדים שמשלמים לחברות קבלן סכומי עתק כדי לקבל אשרה, ושמועסקים כאן בתנאי ניצול, באופן שבאמת יוצר פגיעה אנושה בשוק העבודה הישראלי.

ממשלת הימין שמסרבת לבדוק את בקשות המקלט עושה זאת באופן מחושב – כך מתאפשר לה לקרוא לפליטים מסתננים, ולהמשיך בהסתה. כך גם מתאפשר לה לכלוא אותם ללא הגבלת זמן, ולהציע להם כאלטרנטיבה לחתום על טפסי עזיבה "מרצון", שאינם אלא גזר דין מוות עבור אוכלוסיית הפליטים.

המפגן האזרחי חסר התקדים שערכה השבוע אוכלוסיית מבקשי המקלט, הוכיח כי אכן מדובר בבעיה אנושית אמיתית. מפלגת דעם הכירה בצורך לפתור את בעיית הפליטים, ובצורך לשלב את קהילתם בחיי העיר כבר כאשר יזמה את רשימת "עיר ללא גבולות" לבחירות למועצת העיר תל אביב, וצרפה פליט לשורות הרשימה. עתה מצטרפת דעם שוב לדרישתם הפשוטה והחד משמעית של מבקשי המקלט, דרישה המחויבת על פי האמנות הבינלאומיות שישראל חתומה עליהן – בדקו את בקשות המקלט; העניקו מקלט מדיני לפליטים שחייהם בסכנה, קבעו מדיניות אפקטיבית שתסדיר את מעמדם של מבקשי המקלט בישראל כדין, ותאפשר להם לחיות כאן בכבוד.

מפלגת דעם קוראת להקמתו של ועד פעולה ישראלי נגד הגזענות ולהסדרת מעמדם של הפליטים, שבו ישתתפו ארגונים, תנועות ומפלגות על מנת להציג קול ברור של ישראלים מקומיים המגנים על הפליטים ודוחים את מדיניותה הגזענית והבלתי חוקית של ממשלת הימין.

10 לינואר 2014

לפניות: ניר נאדר 0506-839443 או 077-5593758

 

 

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.