מצע דעם

מצע דעם לכנסת ה-19, תביעות

מדיני:

1. דעם קוראת לסיום הכיבוש, הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות ה- 4 ליוני 1967, ופירוק כל ההתנחלויות.

2. דעם תומכת באביב...Read More »


מצע מפלגת דעם לבחירות לכנסת ה-19, נוסח מקוצר

דעם מציעה לציבור בישראל מצע של שינוי מהפכני, שבמרכזו קריאה לסיום הכיבוש ובניית חברה המושתתת על שוויון וצדק חברתי. פתרון...Read More »


מצע דעם לבחירות לכנסת ה-19, 2013 נוסח מלא

בבחירות לכנסת ה-19, שיתקיימו בינואר 2013, עומדות על סדר היום שתי שאלות גורליות: הראשונה נוגעת לקיפאון מדיני שיוביל לאינתיפאדה שלישית...Read More »


אודות העורך

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.

4 תגובות

 1. אסיף

  מדוע לא רצתם בבחירות לכנסת ה-20?

 2. אביעד זיק

  שלום,
  1. מה ההבדל בין דע"ם וחד"ש? למה אתם לא מתאחדים?
  2.עם מי יש לכם הסכם עודפים? חד"ש?
  תודה רבה
  אביעד

  • michal schwartz

   ההבדל בין דעם לחד"ש הוא שדעם היא מפלגה יהודית ערבית, המחפשת את המכנה המשותף בין יהודים וערבים על בסיס פועלי, ודעם אכן עובדת בקרב הפועלים באמצעות ארגון העובדים מען. חד"ש לעומת זו היא קואליציה בין דב חנין, שמדבר ליהודים בירוק, לבין החלקים הערבים של המפלגה, שנוקטים בקו לאומני קיצוני (ובהזדמנות זו תומכים בבשאר אסד). לחד"ש אין כל קשר למאבקי עובדים, וחבריה הם פונקציונרים בהסתדרות. ברחוב הערבי חדש היא מפלגת שלטון, שמגייסת קולות באמצעות החמולות, ולא במקרה לא נבחרה אשה לרביעיה המובילה שלה.
   עד כה חד"ש החרימה את דעם בכל הזדמנות, כולל במחאה, נלחמה נגדה, ולא היתה מעוניינת בכל שיתוף פעולה אתה.
   אין לדעם הסכם עודפים, כי הסכם כזה תופס רק כאשר נכנסים לכנסת, ויש עודפים.
   דעם רצה לכנסת משום שהיא מציגה אלטרנטיבה למשטר הקיים, היא עושה עבודת שטח בקרב עובדים, נשים ערביות ונער, ומציגה סדר יום שמחבר בין חלקי האוכלוסיה. כאשר הציבור ירצה שינוי שורשי ולא תיקונים קוסמטיים, הוא יצביע לדעם.

טראקבקים / פינגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*