נוער הגבעות בדרך להשתלט על הכנסת

ביום שישי האחרון הגיעו הרב דב ליאור ומאות מחסידיו למאחז הבלתי חוקי "עוז ציון" כדי לבלות בו את השבת. היותו של המאחז בלתי חוקי, לא הפריעה לממשלה להסכים שמספר קטן של מתנחלים ישהה בו. כאשר הגיעו אליו מאות, תוך הפרת ההבנות עם הממשלה, הצבא נאלץ להגיב.

בתגובה לתגובה התקשר הרב ליאור לחבר הכנסת זאב אלקין, שעומד בראש ועדת המשנה לענייני יו"ש. אלקין התקשר למתאם הפעולות בשטחים, איתן דנגוט, והזכיר לו שיש נוהל שעליו הוחלט בוועדת המשנה, ואז דנגוט שנזכר מורה למשמר הגבול לסגת, לאחר שספג מטח אבנים ממתנחלים. מובן שפורצת מהומה, ציפי לבני כועסת, ושלי יחימוביץ' מזועזעת. ובינתיים המתנחלים שועטים לכנסת בחסות בנט, אלקין, פייגלין, דנון, ליברמן, ובראשם נתניהו.

לעומת זאת, איש אינו מתעניין בעתיד הצעירים בישראל, יהודים וערבים, שלא מוצאים לעצמם עתיד. אין דיור, הלימודים יקרים ובסופם אין ביטחון תעסוקתי, האבטלה גוברת, והעתיד מעורפל. הגיע הזמן לשים קץ לקיצוניות המתלהמת, המובילה אותנו ממלחמה למלחמה, ולסרבנות הישראלית לשלום. זה הזמן להחזיר לשיח הציבורי את הכמיהה העמוקה לצדק חברתי אחד לכולם, ולשלום.

 

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.