נתניהו רק מסבך אותנו בסוריה

עיתון הארץ וגל”צ מדווחים על דיון חירום שהקבינט המדיני בטחוני קיים בנושא סוריה וסכנת זליגת הנשק הכימי לגורמים עוינים. ארגון ג'בהת אל-נוסרה המסונף לאל-קאעידה בעיראק הפך לכוח מרכזי במלחמה להפלת המשטר הסורי. זוהי קבוצה קיצונית, מאומנת היטב, הכופה על האזרחים את ההלכה האסלאמית, ורואה בבשאר אסד כופר עלווי.

ההשפעה הגוברת של האלמנטים הקיצוניים בסוריה היא תוצאה ישירה של חוסר המעש של המערב כלפי המתרחש בסוריה. 100 הרוגים ליום, 600 אלף פליטים, 1.5 מיליון עקורים בתוך סוריה ו- 2 מיליון בתים הרוסים, הפכו את סוריה לאנרכיה, המשחקת לידי המשטר.

בעוד ארה"ב, האו"ם ומדינות אירופה מסתפקות בהצהרות תמיכה באופוזיציה הסורית, רוסיה וטהראן ממשיכות לחמש ולממן את המשטר. צבא סוריה החופשית איבד את השפעתו עקב חוסר תמיכה לוגיסטית, בזמן שכסף ונשק מקטר זורמים לקיצוניים. טהרן ומוסקבה תומכים במשטר הרצחני, וקטר, בת בריתה של ארה"ב, מעודדת את הקיצוניים האסלאמיים. בתווך נמצא העם הסורי שלא רואה סוף לסבלו האל אנושי.

הדרך היחידה שהמערב יכול למנוע את זליגת הנשק הכימי לאנשי אל-קאעידה, היא להזרים סיוע כספי ונשק לאופוזיציה הדמוקרטית הנלחמת להפלת המשטר הסורי, פן תדרדר המהפכה, שהתחילה בהפגנות לא אלימות, לתהום האנרכיה.

ממשלת ישראל, הדוחה בתוקף כל מו"מ עם הפלסטינים ועם הסורים, שוב מכה בתופי המלחמה, וטהראן ממהרת להגיב שכל התקפה על סוריה היא התקפה על איראן. התערבות ישראלית בנעשה בסוריה רק תעמיק את האנרכיה, ותסבך אותנו בעוד חזית שכלל לא שייכת לנו.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.