עובדים נזרקים לנבור בפחי הזבל

צריך להפסיק עם ההשקעות הספקולטיביות, הנחנכות ברעש גדול כשהן יוצרות מראית עין של תעסוקה, ונעלמות לאחר כמה שנים כגנבים בלילה.

חברת כוח האדם "האחים עובדיה" פשטה את הרגל, 2,590 עובדי הניקיון והשמירה שלה נשארו ללא עבודה, וחלקם גם ללא משכורת. לחלק מעובדים אלו אין חשבון בנק, ואחרים –  חשבונם מעוקל. זהו מצבם של רבים מתוך מאות אלפי העובדים המשתכרים שכר מינימום – עובדים קשה ונשארים עניים.

בזמן שהליכוד ביתנו מתפאר בהישגיו הכלכליים וביצירת מקומות עבודה, אנו מתעוררים כל בקר לבשורות על סגירת מפעלים ופיטורים. עובדים שפוטרו לא ימצאו מקומות עבודה חלופיים. ההשקעות שזרמו בעידוד הממשלה, שהמציאה את "הרווחים הכלואים", התחילו לעזוב את ישראל עקב המיתון העולמי, כשהן משאירות אחריהן פסי יצור מיותמים.

ובינתיים  הממלכה ממשיכה לחגוג. הכותרות עוסקות בהופעות המתוקשרות של הפוליטיקאים, בתשדירים שנפסלו כי פגעו בסמלי המדינה או ברגשות הציבור. הבעיות האמיתיות של ציבור העובדים – איומי פיטורים ומחירים מאמירים – לא זוכות לתשומת לב.

חייבים להחזיר לשיח הציבורי את האג'נדה האמיתית. הכספים שנשפכים על התנחלויות ועל תקציב הבטחון צריכים להיות מופנים ליצירת מקומות עבודה. לא ע"י מתן הטבות מפליגות להון הזר, אלא על ידי עידוד יזמים, קואופרטיבים של עובדים, הלאמות מפעלים בסכנת סגירה, וכל דרך שתבטיח את הבטחון התעסוקתי. יש להפסיק עם ההשקעות הספקולטיביות, הנחנכות ברעש גדול כשהן יוצרות מראית עין של תעסוקה, ונעלמות לאחר כמה שנים כגנבים בלילה.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.