פנל: נשים ערביות מפסיקות לשתוק

בהשתתפות ופא טיארה, עו"ד הזאר אלחאדי וח"כ חנין זעבי ביום שישי ה-31.7 בשעה 4 אחה"צ, מלון סנט גבריאל, נצרת דעם מפלגת פועלים מזמינה אותך להשתתף בפנל, שיתקיים במסגרת הסמינר הרעיוני […]

בהשתתפות ופא טיארה, עו"ד הזאר אלחאדי וח"כ חנין זעבי

ביום שישי ה-31.7 בשעה 4 אחה"צ, מלון סנט גבריאל, נצרת

דעם מפלגת פועלים מזמינה אותך להשתתף בפנל, שיתקיים במסגרת הסמינר הרעיוני הדו- שנתי של דעם, שכותרתו: "פורצים את חומת ההסתגרות – מבט ביקורתי על החברה היהודית והערבית".

הפנל יטפל בבעיה חשובה מאין כמוה הנוגעת לעתיד החברה הערבית כולה, והיא תופעת דיכוי הנשים הערביות והשפעותיה החברתיות, ובראשם התפשטות תופעות האלימות והטלת טרור רעיוני. מטרת הפנל היא לדון על תוכנית פעולה המאפשרת לעמוד מול התופעה, באמצעות גיוס כוחות פוליטיים, חברתיים ותרבותיים השואפים לבנות חברה מודרנית ובריאה.

ברקע – גילוי דעת אמיץ ויוצא דופן נגד דיכוי האשה הערביה שפורסם ביוני האחרון על ידי ארגוני נשים ערביות. גילוי הדעת יצא נגד ההסתה האלימה מפי קבוצות ויחידים הנשענים ספק על שיח ״דתי״ ספק על "המסורת", ונגד שתיקת הרוב הפסיבי, תופעה שהגדיר אותה גילוי הדעת כמסוכנת. הוא הסביר כי הדיכוי אינו פוגע בנשים בלבד אלא בחברה כולה, בערכיה, בחירותה, ובחופש היצירה התרבותית.

זאת על רקע של התרבות התופעות של דיכוי בעת האחרונה, שהתבטאו במניעת מרוץ מרתון הנשים בטירה, מתקפה על נשים שעודדו קבוצת כדורגל בבאקה אל-גרביה, הפגיעות היומיומיות בנשים, וצנזורה תרבותית על ספרים והצגות. "לאלימות אין גבול, היא מתחילה נגד נשים, מתפשטת לחברה כולה, והופכת לדרך היחידה לפתור סכסוכים משפחתיים, פוליטיים, כתתיים ואישיים".

"אי אפשר להפריד בין המאבק הפמיניסטי לבין המאבק הלאומי״, ציין גילוי הדעת, "בשעה שאנו דורשים את הזכות להביע דעה, אנחנו בעצמנו מנהלים מדיניות של סתימת פיות. כיצד נדרוש את זכות החופש האמנותי בתיאטרון אל-מידאן ובעצמנו מנענו את הצגת 'מולדת על מיתר', בטמרה ובעכו?" גילוי הדעת קרא לכל אשה וגבר, לכל תנועה וארגון שלוקחים אחריות על גורלה ועתידה החברה הערבית, להצטרף ליוזמה.

על חברות הפנל: ופא טיארה, מרכזת פרויקט "נשים ועבודה" של ארגון הנשים מען, עו"ד הזאר אלחאדי מתנועת "נחנו" מטייבה, וחברת הכנסת חנין זעבי.

תרגום סימולטני במקום

לפרטים על ההשתתפות בפנל – ניר נאדר: 050-6839443

לפרטים על הסמינר http://bit.ly/1HvtTke

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.