פנל: נשים ערביות מפסיקות לשתוק

בהשתתפות ופא טיארה, עו"ד הזאר אלחאדי וח"כ חנין זעבי ביום שישי ה-31.7 בשעה 4 אחה"צ, מלון סנט גבריאל, נצרת דעם מפלגת פועלים מזמינה אותך להשתתף בפנל, שיתקיים במסגרת הסמינר הרעיוני […]

בהשתתפות ופא טיארה, עו"ד הזאר אלחאדי וח"כ חנין זעבי

ביום שישי ה-31.7 בשעה 4 אחה"צ, מלון סנט גבריאל, נצרת

דעם מפלגת פועלים מזמינה אותך להשתתף בפנל, שיתקיים במסגרת הסמינר הרעיוני הדו- שנתי של דעם, שכותרתו: "פורצים את חומת ההסתגרות – מבט ביקורתי על החברה היהודית והערבית".

הפנל יטפל בבעיה חשובה מאין כמוה הנוגעת לעתיד החברה הערבית כולה, והיא תופעת דיכוי הנשים הערביות והשפעותיה החברתיות, ובראשם התפשטות תופעות האלימות והטלת טרור רעיוני. מטרת הפנל היא לדון על תוכנית פעולה המאפשרת לעמוד מול התופעה, באמצעות גיוס כוחות פוליטיים, חברתיים ותרבותיים השואפים לבנות חברה מודרנית ובריאה.

ברקע – גילוי דעת אמיץ ויוצא דופן נגד דיכוי האשה הערביה שפורסם ביוני האחרון על ידי ארגוני נשים ערביות. גילוי הדעת יצא נגד ההסתה האלימה מפי קבוצות ויחידים הנשענים ספק על שיח ״דתי״ ספק על "המסורת", ונגד שתיקת הרוב הפסיבי, תופעה שהגדיר אותה גילוי הדעת כמסוכנת. הוא הסביר כי הדיכוי אינו פוגע בנשים בלבד אלא בחברה כולה, בערכיה, בחירותה, ובחופש היצירה התרבותית.

זאת על רקע של התרבות התופעות של דיכוי בעת האחרונה, שהתבטאו במניעת מרוץ מרתון הנשים בטירה, מתקפה על נשים שעודדו קבוצת כדורגל בבאקה אל-גרביה, הפגיעות היומיומיות בנשים, וצנזורה תרבותית על ספרים והצגות. "לאלימות אין גבול, היא מתחילה נגד נשים, מתפשטת לחברה כולה, והופכת לדרך היחידה לפתור סכסוכים משפחתיים, פוליטיים, כתתיים ואישיים".

"אי אפשר להפריד בין המאבק הפמיניסטי לבין המאבק הלאומי״, ציין גילוי הדעת, "בשעה שאנו דורשים את הזכות להביע דעה, אנחנו בעצמנו מנהלים מדיניות של סתימת פיות. כיצד נדרוש את זכות החופש האמנותי בתיאטרון אל-מידאן ובעצמנו מנענו את הצגת 'מולדת על מיתר', בטמרה ובעכו?" גילוי הדעת קרא לכל אשה וגבר, לכל תנועה וארגון שלוקחים אחריות על גורלה ועתידה החברה הערבית, להצטרף ליוזמה.

על חברות הפנל: ופא טיארה, מרכזת פרויקט "נשים ועבודה" של ארגון הנשים מען, עו"ד הזאר אלחאדי מתנועת "נחנו" מטייבה, וחברת הכנסת חנין זעבי.

תרגום סימולטני במקום

לפרטים על ההשתתפות בפנל – ניר נאדר: 050-6839443

לפרטים על הסמינר http://bit.ly/1HvtTke

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.