50% מהעובדים המוחלשים אינם מצביעים

בידיעה קטנה שמתפרסמת בעמוד 19 בידיעות אחרונות, כותב נעם ברקן שהנהלת סנמינה העולמית הודיעה על החלטתה הסופית לסגור את המפעל  בלוד. 300 עובדים יפוטרו, בנוסף ל- 70 שכבר פוטרו במסגרת תכנית הבראה. הכותרות הגדולות תופסות את הפוליטיקאים מסיירים בשווקים, ואת ביבי מפגין גאווה לאומית מול אובמה. גורלם של עובדים שעולמם חרב עליהם לא מעניין אף אחד.

כך פועלת השיטה. הקפיטליזם סוחט את העובדים כדי למקסם רווחים, וכאשר הוא מוצא עובדים זולים יותר במקום אחר בעולם, הוא זורק את הקודמים כמו לימון סחוט, בלי להזיל דמעה. ישראל היא גן עדן למשקיעים, שמקבלים הטבות מס וסיוע כספי מהמדינה. לעובדים, לעומת זאת, אין ביטחון תעסוקתי, הם אינם מאורגנים, ולרוב אין להם ביטוח פנסיוני.

כמחצית מהעובדים המוחלשים, יהודים, ערבים ודוברי רוסית, אינם מצביעים, כי הם איבדו את האמון במערכת. הם יודעים שהמדינה נמכרה לטייקונים, וכי אין להם עתיד. כמיליון עובדים, שמשכורתם נמוכה מכדי לשלם מס הכנסה, לא רואים טעם להצביע. זאת טרגדיה חברתית וסכנה לדמוקרטיה. מי שכן מצביעים ומשפיעים הם המתנחלים והחרדים, העושים בתקציב המדינה ככל העולה על רוחם. כך ממשיך הימין לרדות בנו באין מפריע.

אודות דעם מפלגת פועלים

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.