אחת מזרועות תמנון ההפרטה

<p dir="RTL">כפופים לשוטרים הם חיילי המשטרה הצבאית שבאחריותם לבדוק את העוברים מפלסטין לירושלים וגםאנשי חברת האבטחה הפרטית "המודיעין האזרחי", אחת מזרועות תמנון מגפת ההפרטה הפושה במדינה כולה, שתפקידם לאבטח את החיילים והשוטרים.</p>


פיקוד העל במחסום קלנדיה מופקד בידי המשטרה.

כפופים לשוטרים הם חיילי המשטרה הצבאית שבאחריותם לבדוק את העוברים מפלסטין לירושלים וגםאנשי חברת האבטחה הפרטית "המודיעין האזרחי", אחת מזרועות תמנון מגפת ההפרטה הפושה במדינה כולה, שתפקידם לאבטח את החיילים והשוטרים.

בידי אנשי חברת האבטחה רובים כמו בידי החיילים, על חזם אפודים קרמיים כמו אלו שעל חזה החיילים ועל גופם מדים כל כך דומים למדי החיילים עד שעין בלתי מיומנת עלולה להתבלבל ביניהם. קרוב לוודאי שהדמיון אינו מקרי.

במציאות שבה לחיילים רובים ולשוטרים אקדחים, תמוהה ההחלטה להציב כפל של כוחות חמושים מול אוכלוסייה אזרחית.

על פי רוב ניתן לראות את המאבטחים מסתרכים כצל בעקבות חייל או שוטר.

אבל לא אחת הם חורגים מהמנדט שניתן להם על פי החוק ומטילים מרותם על הפלסטינים.

כך היה כשהמשטרה החליטה לסגור לתנועת רכבים את הנתיב שמוביל מירושלים לפלסטין וחסמה אותו בחסימות מתכת מתניידות, פתחה את השער הצבאי שבחומת ההפרדה שבין א-רם לקלנדיה והפנתה את כל הרכבים דרכו. הסבר המשטרה לנוהל זה הוא בצורך לווסת את עומס התנועה אבל בפועל זו הסתת עומס התנועה למקום רחוק מהעין, לפחות מהעין שלהם. וכשהדרך אל מחסום הרכבים הייתה ריקה ממכוניות, הצליחה נהגת פלסטינית אחת להשתחל עם רכבה בין חסימות המתכת וכבר הייתה באמצעו של המחסום, ליד עמדות החיילים, כשהבחין בה אחד המאבטחים. האיש עט לעברה, עצר אותה, נזף בה, הפקיע מידה את תעודת הזיהוי, הורה לה לשוב על עקבותיה והחזיר לה את התעודה רק כשראה שנשמעה לפקודתו, כלומר – עשתה סיבוב פרסה ונסעה חזרה כלעומת שבאה.

כך גם היה כשמאבטח שנלווה לשוטר שכוון את התנועה אל עבר השער הפתוח הבחין בהולך רגל שהגיע מהעבר האחר של החומה והתקדם תוך שהוא אוחז בידו של בנו הקטן, וממש כשהשניים עמדו לחצות את קו הגבול בין שם וכאן, בין א-רם לקלנדיה, מיהר לעברם המאבטח וגרש אותם חזרה למקום ממנו באו.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.