אלטרנטיבה דמוקרטית לאסד ולדאעש – ערב סולידריות עם העם הסורי

יום ד', ה- 27.7 בשעה 20:00, בית דעם, רח העליה 45 בית גיל-עד, קומה 2, תל אביב בתוכנית: החוקרת אליזבט צורקוב, הפורום לחשיבה אזורית, תרצה: סוריה, מי נגד מי ולמה […]

יום ד', ה- 27.7 בשעה 20:00,

בית דעם, רח העליה 45 בית גיל-עד, קומה 2, תל אביב

בתוכנית:

החוקרת אליזבט צורקוב, הפורום לחשיבה אזורית, תרצה: סוריה, מי נגד מי ולמה

איה זינאתי, פלסטינית תושבת לוד, פעילה פמיניסטית ופוליטית, סייעה לפליטים סורים ביוון

המשוררים אילן ברקוביץ, זהבה כלפה, רועי צמח, תמרה אבנר, עודד בן דורי

יקראו את שיריהם מתוך "על שבר דמשק": אנתולוגיה ישראלית על המלחמה בסוריה

תנחה: אסמא אגבארייה-זחאלקה

הועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי

הועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי

כבר 5 שנים מתחוללת מלחמה עקובה מדם של משטר רודני כנגד בני עמו. מלחמה זו הולידה את הטרגדיה האנושית הגדולה ביותר במאה שלנו. ביוני 2016 נספרו 4.8 מליון פליטים שברחו אל מחוץ לסוריה, ו- 6.5 מליון עקורים החיים בתוכה. מחציתם הם ילדים, עקורים או פליטים, וכולם זקוקים לסיוע הומניטרי. רובם מרוכזים במחנות פליטים בתורכיה, לבנון, ירדן, עיראק ומצרים. מדובר ב-5.6 מליון ילדים, שמהווים את העתיד של סוריה דמוקרטית. חובה עלינו לתת להם תקווה.

ההתערבות הרוסית בסוריה והצטרפות המערב למלחמה נגד דאעש, כאשר משטר אסד מקבל חסינות בינ"ל, גרמו להחלשת האופוזיציה החילונית, ולעלייה של אלמנטים קיצונים וג'יהדיסטים. אין בעובדה זאת כדי למחול על הפשעים שעושה המשטר, או להתנער מגורלם של הפליטים שנקלעו למצב הטרגי הזה.

לדף הפייסבוק של הארוע אנא השתתפו, ושתפו

הועד לסיוע הומניטרי לעם הסורי קורא לכל מי שזכויות אדם וצדק אנושי יקרים לו, להצטרף אלינו בפעולה של סולידריות וסיוע לילדים הפליטים. לתרומה, הקש על הקישור הבא

פרטים נוספים: רוני בן אפרת – 050-3440038. לילי גלילי 050-7380349

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.