דמוקרטיה בימי קורונה

הרצאה בזום מאת יעקב בן אפרת, המזכיר הכללי של מפלגת "דעם: כלכלה ירוקה – מדינה אחת". מגפת הקורונה מסכנת לא רק את בריאות הציבור, היא חודרת לנימים הדקים של המציאות […]

הרצאה בזום מאת יעקב בן אפרת, המזכיר הכללי של מפלגת "דעם: כלכלה ירוקה – מדינה אחת".

מגפת הקורונה מסכנת לא רק את בריאות הציבור, היא חודרת לנימים הדקים של המציאות הפוליטית, הכלכלית והחברתית, ומעמידה בפני האנושות מראה המשקפת את פניה האמתיות של החברה. הקורונה חדרה עמוקות לחיי הפרט, הפכה את הצבא לרופא שלנו, את השב"כ למלווה הצמוד שלנו, ואפשרה לפוליטיקאים להכריז על צווי חירום שמנהלים את חיינו.
המגפה הותירה מאחוריה מיליון מובטלים בישראל ו25 מיליון עובדים איבדו את פרנסתם בארה"ב. חוסר האמון של הציבור במנהיגיו הפוליטיים ערער את האמון במשטר הדמוקרטי, בין אם בארה"ב, העוברת טרגדיה אנושית תחת הנהגתו של אדם ילדותי וחסר יכולות כמו טראמפ, או בישראל, הנכנעת לראש ממשלה המכהן עם שלושה כתבי אישום ומכופף את הדמוקרטיה כדי להנציח את אחיזתו בשלטון.

מה שמתרחש אצלנו הוא בבואה למתרחש בעולם. הדמוקרטיה מותקפת, והקורונה רק חושפת ומזרזת את התהליכים.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.