דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת

"דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת", מצטרפת לכוחות בינלאומיים המציבים פרדיגמה חדשה המכונה "סדר ירוק חדש"-  A Green New Deal.

"דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת", מצטרפת לכוחות בינלאומיים המציבים פרדיגמה חדשה המכונה "סדר ירוק חדש"-  A Green New Deal. כמוהם, דעם פועלת לעבור לכלכלה ירוקה ושיתופית, אשר תתבסס על תשתיות ירוקות של תעסוקה, דיור, מים וחקלאות אורבנית, ובעיקר על מעבר לאנרגיה מתחדשת, והפסקת כל שימוש בדלקים מאובנים ומזהמים, כולל הגז, שמוטב שישאר באדמה.

כלכלה ירוקה ושיתופית זו תתבסס על קידום תשתיות המהפכה התעשייתית הרביעית: אנרגיות מתחדשות, תחבורה אוטונומית, דמוקרטיזציה של פלטפורמות אינטרנטיות, חינוך מקוון, רובוטיקה, טכנולוגיית הבלוקצ'יין ועוד. ביכולתה של מהפכה זו לשים קץ לפערים החברתיים הגדולים, להעביר את הכלכלה לידי יצרנים המאורגנים במסגרות שיתופיות, לשים קץ לכלכלה המונופוליסטית המרוכזת בידים של מיעוט עשיר ויוצרת מנגד עוני, ולתמוך במי שנפלטו משוק העבודה.

המהפכה הטכנולוגית לא מותירה מקום לחומות המפרידות בין ארצות ועמים. היא מאחדת את האנושות בכלכלה אחת, במאבק משותף להציל את כדור הארץ מהכחדה, ובשותפות גורל בינלאומית. על תשתית כלכלית כזאת ניתן לבסס חברה ישראלית פלסטינית שיתופית, שתהווה הן מנוע למודרניזציה של החברה הערבית, והן לדמוקרטיזציה של החברה הישראלית. כך נוכל להתקדם לעתיד בר קיימא.

Avatar

אודות מפלגת דעם