האויב הבלתי נראה והמציאות הנגלית לעינינו.

הרצאה מאת יעקב בן אפרת – מזכ"ל מפלגת דעם: מדינה אחת כלכלה ירוקה.   להסתכל לקורונה בעיניים, להבין איך היא פרצה, ומי אחראי למשבר החברתי והכלכלי החריף ביותר מאז מלחמת […]
הרצאה מאת יעקב בן אפרת – מזכ"ל מפלגת דעם: מדינה אחת כלכלה ירוקה.
 
להסתכל לקורונה בעיניים, להבין איך היא פרצה, ומי אחראי למשבר החברתי והכלכלי החריף ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. איך הניאו-ליברליזם האמריקאי כבש את העולם, ויצר את הפערים החברתיים הבלתי נתפסים. הוא הותיר את המעצמות הגדולות עניות ומוחלשות, כשהתאגידים הגדולים אוגרים מיליארדים, ומשאירים אותנו תלויים בפילנתרופיה שלהם כדי להתמודד עם המגפה. האנושות נתונה לחסדי צ'י הסיני וטראמפ האמריקאי, ומשלמת על כך מחיר נורא. ומה עם ישראל? האם היא מתמודדת עם המשבר יותר טוב? האם ניתן לשים גבול בין הבריאות הישראלית והפלסטינית? ההכחשה של הפנדמיה גרמה לאסון עולמי, והכחשה של האחריות הישראלית למציאות הפלסטינית מקדמת את החברה הישראלית לאסון משלה.
דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.