האויב הבלתי נראה והמציאות הנגלית לעינינו.

הרצאה מאת יעקב בן אפרת – מזכ"ל מפלגת דעם: מדינה אחת כלכלה ירוקה.   להסתכל לקורונה בעיניים, להבין איך היא פרצה, ומי אחראי למשבר החברתי והכלכלי החריף ביותר מאז מלחמת […]
הרצאה מאת יעקב בן אפרת – מזכ"ל מפלגת דעם: מדינה אחת כלכלה ירוקה.
 
להסתכל לקורונה בעיניים, להבין איך היא פרצה, ומי אחראי למשבר החברתי והכלכלי החריף ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. איך הניאו-ליברליזם האמריקאי כבש את העולם, ויצר את הפערים החברתיים הבלתי נתפסים. הוא הותיר את המעצמות הגדולות עניות ומוחלשות, כשהתאגידים הגדולים אוגרים מיליארדים, ומשאירים אותנו תלויים בפילנתרופיה שלהם כדי להתמודד עם המגפה. האנושות נתונה לחסדי צ'י הסיני וטראמפ האמריקאי, ומשלמת על כך מחיר נורא. ומה עם ישראל? האם היא מתמודדת עם המשבר יותר טוב? האם ניתן לשים גבול בין הבריאות הישראלית והפלסטינית? ההכחשה של הפנדמיה גרמה לאסון עולמי, והכחשה של האחריות הישראלית למציאות הפלסטינית מקדמת את החברה הישראלית לאסון משלה.
דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.