הזירה הפוליטית בישראל בעידן טראמפ: מסמך הועד המרכזי של מפלגת דעם מה- 26.3.2017

יוביל לאחד משני כיוונים, או להסתגרות גזענית ומלחמה, או לפתיחות ושינוי חוקי המשחק הקפיטליסטים כדי שישרתו 99% מהחברה ולא אחוז אחד. בישראל ובפלסטין אנחנו מתקרבים לנקודת ההכרעה בין משטר דמוקרטי […]

יוביל לאחד משני כיוונים, או להסתגרות גזענית ומלחמה, או לפתיחות ושינוי חוקי המשחק הקפיטליסטים כדי שישרתו 99% מהחברה ולא אחוז אחד. בישראל ובפלסטין אנחנו מתקרבים לנקודת ההכרעה בין משטר דמוקרטי הפתוח בפני יהודים ופלסטינים, לבין משטר אפרטהייד אשר ישלול את הלגיטימיות ממדינת היהודים ומהרשות הפלסטינית גם יחד.  נתניהו ושאר המפלגות הציוניות אינן רוצות באף אחת מהן, ושואפות להנציח את המצב הקיים. מאחר וזה בלתי אפשרי הימין עלול להגיע לקץ דרכו כשהוא לוקח איתו גם את הרשות הפלסטינית, מה שיפתח אופק חדש לפעילות מהפכנית דמוקרטית.

במישור המעשי, עלינו להמשיך בעבודה שאנו עוסקים בה, ואשר תואמת את התפיסה הדמוקרטית שבה יהודים ופלסטינים חיים במשותף כחלק מעולם ערבי דמוקרטי חדש. אי לכך, למרות שהכוחות הדמוקרטים עוברים בימים אלו תקופה קשה ומורכבת, למדנו מההיסטוריה שבתקופות כאלו מתבלט האופי של מפלגה מהפכנית. ההבנה הפוליטית של המציאות העולמית, הערבית והמקומית היא תנאי מוקדם כדי להתגבר על הקשיים אשר אנו מוצאים בדרך, היא מכוונת את עבודתנו ומגדירה את הציפיות שלנו. המציאותיות המהפכנית היא תכונה הכרחית במפלגה מהפכנית, והיא מתכון חיוני לעמידה מול המצב הפוליטי הנוכחי, וליכולת להבנות מכל הזדמנות שתפתח בפנינו.

 

 

 

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

תגיות:
דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.