חאתם אבו זיאדה, יו"ר ועד העובדים במוסך צרפתי, ומשפחתו, הותקפו על ידי מתנחלים בכפר ג'יביה בגדה המערבית

קבוצה של 30 מתנחלים חמושים, בעת ששהה עם אשתו ובתו הקטנה בכרם הזיתים המשפחתי. חאתם הוא תושב הכפר ג'יביה הסמוך לביר זית. הפורעים הגיעו ככל הנראה מההתנחלות הסמוכה, חלמיש.

חאתם אבו זיאדה, יו"ר ועד העובדים במוסך צרפתי, הותקף אתמול בבוקר (שבת, 30 במרץ) באלימות על ידי קבוצה של 30 מתנחלים חמושים, בעת ששהה עם אשתו ובתו הקטנה בכרם הזיתים המשפחתי. חאתם הוא תושב הכפר ג'יביה הסמוך לביר זית. הפורעים הגיעו ככל הנראה מההתנחלות הסמוכה, חלמיש.

כיו"ר ועד עובדי מוסך צרפתי במישור אדומים, המאוגד על ידי ארגון העובדים מע"ן, אבו זיאדה הוביל את חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון בין העובדים להנהלת המוסך בשנת 2017. היה זה אבו זיאדה שעודד והנהיג את העובדים להצטרף לארגון העובדים מע"ן, וליצור בכך שותפות יוצאת דופן, חוצה גבולות, בין פלסטינים וישראלים.

בריוני המתנחלים שתקפו בשבת בבוקר, הקיפו את המכונית של המשפחה, השליכו עליה אבנים, רסקו את כל השמשות, ופגעו במשפחה שישבה בתוכה ללא יכולת להימלט. בני המשפחה הועברו לטיפול רפואי בבית החולים הממשלתי ברמאללה ושוחררו מבית החולים בערב. לאחר ששוחרר, הגיש אבו זיאדה תלונה במפקדת המשטרה הפלסטינית בביר זית. יש לציין שגורלה של התלונה מוטל בספק, משום שהיא תועבר למפקדת הקישור ולמנהל האזרחי בבית אל, והסיכוי שהיא תחקר שם ותביא לנקיטת צעדים נגד הפורעים, קלוש ביותר.  

מתקפה אלימה זו של מתנחלי הגבעות היא תוצאה ישירה של משטר הכיבוש השורר בגדה המערבית, שבו אין דין ואין דיין – למתנחלים היהודים מותר הכל ולפלסטינים לא כלום. בשעה שחיי התושבים הפלסטינים נתונים לשרירות לבם של הצבא והמתנחלים, וחשופים לתקיפות, איומים, הרס רכוש, השמדת גידולים חקלאיים, ולא אחת גם פגיעה בנפש, מפעילים שלטונות הכיבוש יד ברזל נגד כל פוסט בפייסבוק או מחאה אחרת שמשמיעים צעירות וצעירים פלסטינים.

דעם קוראת לשים קץ לאנרכיה ההרסנית ולשלטון האפרטהייד, שמקיים בשטחים הכבושים שתי שיטות של חוק ואכיפה, על פי הלאום והאזרחות. דעם נאבקת למען משטר דמוקרטי אחד ושוויוני במסגרת מדינה אחת. משטר כזה ייתן בטחון אזרחי לישראלים ולפלסטינים, וישים קץ לכיבוש ולטרור המתנחלים, שנמשך כבר למעלה מחמישים שנה.

דעם תומכת ומזדהה עם חאתם אבו זיאדה ומשפחתו, ונמשיך לסייע ולעודד אותו, ואת כלל העובדים הפלסטינים בהתנחלויות, להתאגד בארגון העובדים מען, ולהאבק במסגרתו על זכויותיהם בחברה שוויונית שמכבדת כל אדם. לפרטים נוספים: יואב גל טמיר, דעם – כלכלה ירוקה מדינה אחת, שסימנה ץ

Avatar

אודות מפלגת דעם