יום השישי השני לחדש הרמדאן – סיסמוגרף לרוח העם.

<p><br />ביום השישי השני לחדש הרמדאן, יום אחרי שנשיא המדינה ש. פרס נשא נאום נלהב ובין דבריו נבובים אמר:" איננו עם כובש", נחשף בקלנדיה הכיבוש במערומיו וערוותו הוצגה בפרהסיה.</p>

בכל שנה בימי השישי לחדש הרמדאן קובעים מנגנוני הכיבוש חוקי מראית עין:

מראית עין של הקלות, מראית עין של הומניזם,מראית עין של התחשבות ומראית עין של חופש פולחן.

השנה הוסרו המסכות.

ביום השישי השני לחדש הרמדאן, יום אחרי שנשיא המדינה ש. פרס נשא נאום נלהב ובין דבריו נבובים אמר:" איננו עם כובש", נחשף בקלנדיה הכיבוש במערומיו וערוותו הוצגה בפרהסיה.

הפרהסיה הייתה נחלתם שלהם בלבד, של הבריונים החמושים.

הם פלשו וחיטטו ומיששו בחפצים ותיקים, הם צלמו כל מי שהתקרב וכל מי שעמד מהצד, הםהתנפלו ועלבו ודחפו כתב שהעמיד חצובת מצלמה כדי לתעד ולדווח על המעבר הריק מאדם.

מעטים הגיעו לפתחו של המחסום ומעטים בלבד חצו את קו החיילים.

ימי השישי לחדש הרמדאן תחת שלטון הכיבוש הם כמו סיסמוגרף לרוח העם.

העמידה העיקשת מול החיילים החמושים של אלו שיצאו את ביתם עם עלות החמה למרות שידעו שאינם עומדים בקריטריונים, הרבים שניסו ונהדפו ושוב ניסו ושוב נהדפו ועמדו עמידה גאה ומתריסה הייתה סמל של צומוד ומחאה בכל אחד מימי השישי לחדש הרמדאן בשנים קודמות.

השנה המוחים והמתריסים נפקד מקומם.

רק אישה צעירה אחת עמדה מול החיילים עקשנית וגאה.

היה שם עצב רב שהדהדה בו זעקה אילמת של הנפקדים.

כמו סדק עמוק, כמו שבר של רוח.

 

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.