מלחמתו של אסד נגד הרוח האנושית

גופות דוממות של תינוקות, נשים וגברים, שנרצחו בגז הכלור – אלו תמונות הניצחון האחרונות שאסד רוצה שנזכור. אסד ניצח את העם הסורי, ניצח את סוריה וניצח את הרוח האנושית. לפני […]

גופות דוממות של תינוקות, נשים וגברים, שנרצחו בגז הכלור – אלו תמונות הניצחון האחרונות שאסד רוצה שנזכור. אסד ניצח את העם הסורי, ניצח את סוריה וניצח את הרוח האנושית. לפני 5 שנים טבח הקצב מדמשק בלמעלה מאלף אזרחים סורים בגוטה המזרחית, וחצה את הקו האדום של הנשיא אובמה. אך הוא ניצל ממכה צבאית הודות לשותפו לפשע, פוטין, אשר הגיע להסכם עם אובמה לפרק את המשטר הסורי מנשק כימי. אובמה כבר סיים את שתי הקדנציות שלו כנשיא וקמרון הבריטי איבד את שלטונו, אבל אסד, פוטין, ח'מנאי וארדואן נשארים, ואתם הגזים הרעילים הקוטלים את העניים שלא הצליחו למצוא מקלט בטוח.

אלו הן ידי אסד המכלות ומרעילות את העם, אבל האחריות רובצת על "השילוש הקדוש" התורכי-איראני-רוסי שנפגש לפני ימים ספורים באנקרה כדי לחלוק את שלל המלחמה. הם הסכימו ביניהם לחלק את סוריה ולהשאיר את אסד בשלטון למרות אחריותו הישירה להרס המדינה ולהגירה של מיליונים, ובכך העניקו לו את הכיסוי הפוליטי הנחוץ כדי להשמיד את תושבי דומא.

יש השואלים מדוע השתמש אסד בגז נגד אזרחים חסרי ישע כשדומא נצורה מכל עבר, וצבא האסלאם נכנס למו"מ על עזיבת העיר ומסירתה לידי הרוסים? התשובה פשוטה, כדי לכפות את עצמו על בני בריתו. אם רצו הרוסים לפסוח על אסד במו"מ על הכניעה, ואם רצה "השילוש הקדוש" להתעלם ממנו בדיון על הפתרון, התגובה של אסד היתה מיידית – דומא תכנע לאסד ולו בלבד, והדרך הכי מעשית לכך היא השימוש בגז הכלור.

גם החלק השני של התשובה לשאלה פשוט. מאז שהשתמש בנשק כימי נגד תושבי גוטה המזרחית לפני 5 שנים, אסד למד שאין יותר קווים אדומים. הכיסוי הרוסי מצד אחד, ואי נכונותה של ארה"ב ובעלי בריתה לנקוט בפעולה נחרצת להפסקת מעשי הזוועה מצד שני, אפשרו לו לעשות ככל העולה על רוחו, מבלי לשלם מחיר על פשעיו. כך למדו אסד, פוטין, ארדואן וכל שלטון עוולה בעולם, שכל האמצעים כשרים למען השמירה על השלטון: רצח, הרס, הגליה וגם שימוש בנשק כימי הוכיחו כולם את יעילותם, והפכו לקלפים המנצחים שהצילו את משטר הזדון.

המתרחש בסוריה משמש תירוץ בידי ממשלת הימין הישראלית נוכח גינויים בינלאומיים על הרג מפגינים פלסטינים על קו הגבול בין עזה וישראל. שר הביטחון הישראלי, אביגדור ליברמן, מאשים את העולם בצביעות משום שהוא מאשים את ישראל אך נמנע מלהאשים את רוסיה ואת המשטר הסורי. הוא אף מגדיל לעשות ומשווה בין ה"אנושיות" של הכיבוש הישראלי לאכזריות המשטרים הערבים, ומתגאה בדמוקרטיה הישראלית נוכח משטרי העריצות במדינות השכנות.

האמת היא שאביגדור ליברמן כמו ממשלת הימין שלו אדישים למעשי הטבח והרצח בסוריה, ויש לו השפעה על קביעת גורל סוריה וגורל משטרה באמצעות התיאום ההדוק שהוא מקיים עם רוסיה. הסירוב של ישראל להצטרף לגינוי האירופי והאמריקאי של רוסיה עקב שימושה בגז כימי נגד המרגל הרוסי על אדמת בריטניה איננה פחות צבועה מזו של המדינות שהוא מתלונן נגדן. האכזריות של אסד נגד הסורים אינה מצדיקה את האכזריות של כיבוש העם הפלסטיני, ואת הפגיעה בזכויותיו האזרחיות והפוליטיות במשך 50 שנה.

מפלגת דעם מגנה את המשטר הסורי ואת בני בריתו, וקוראת לכל בני החורין בעולם וידידי העם הפלסטיני התומכים בזכויותיו ובחירותו, לתמוך בעם הסורי ובמהפכתו הנאצלת נגד משטר הזדון של אסד. החירות וקדושת החיים אינן ניתנות לחלוקה. מי שאינו מתקומם נגד העריץ, ומי שמצדיק את פשעי המשטר בשם המלחמה נגד האימפריאליזם והציונות, מאבד את הבסיס המוסרי, החוקי והפוליטי לגנות את ישראל המדכאת את העם הפלסטיני. גורל העם הפלסטיני כרוך בגורלם של העמים הערבים, ובראשם העם הסורי. כל עוד ישארו העמים הערבים כפופים למשטרים רודנים, בין אם במצרים או בסעודיה, בירדן או בעיראק, ישאר העם הפלסטיני נתון תחת עול הכיבוש. נפילת הכיבוש תלויה באופן הדוק בנפילת משטרי העריצות הערבים, ובראשם המשטר הסורי.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.