מפלגת דעם החלופה החיה למפלגות ולתנועות המסורתיות

אנשי המצפון והאמונה, ערבים ויהודים שאינם ציונים, לא נותרה בפניהם ברירה אלא לצעוד בדרך שבה צועדת מפלגת דעם,

כתב: סעיד אלע'זאלי, סופר ועיתונאי

מפלגת דעם קטנה במספר תומכיה, ואולם גדולה וגדולה מאוד בשאיפותיה, העקרונות והפתרונות האנושיים שהיא מציגה הם בעלי השפעה עצומה על העתיד של כולנו.
המפלגה מעסיקה את עצמה בשאלות מקומיות חשובות, ואולם מביטה בעיני בז לעבר שאלות עולמיות גדולות, וקובעת את עמדתה לגביהן. בנוסף היא אינה מתעלמת מההרס והחורבן שהביאו על המדינות הערביות משטרים דיקטטוריים ותנועות אסלאמיות קיצונית, יחד עם כוחות פרא אימפריאליסטיים וקפיטליסטיים. מפלגה שמניחה את האצבע שלה על הפצע. מגדירה את המשבר, ומציעה פתרונות הן במישור המקומי והן במישור הבינלאומי.
מפלגה שיכולה לקבץ סביבה פועלים ונוער לצד תומכים בעקרון השוויון בין אישה לגבר; בנוסף לארגונים המגינים על איכות הסביבה ומתריעים מפני האסונות הנגרמים על ידי התחממות כדור הארץ, והיא תומכת בכל הכח במהפכה הטכנולוגית. המפלגה הזאת מתרחקת מכל דמגוגיה פוליטית ואידאולוגית דוגמת זאת השולטת היום בשתי החברות, הישראלית והפלסטינית; היא מבטאת את קולם של המדוכאים והפועלים בבתי המשפט ובמקומות העבודה. המנהיגים של אותה מפלגה, גברים ונשים נקיי כפיים ומסורים, בעלי חינוך מהפכני ואנושי, המבינים היטב את החוק. אין להם מכוניות פאר, והם נוסעים ממקום למקום באוטובוסים או רכבות. גם במסעדות יוקרה לא תראו אותם. מסתפקים במועט, לבושם צנוע מאוד, אינם מדברים גבוהה. הם כנים עם עצמם ועם אחרים. מקדישים את כל מרצם לשירות הפועלים והמדוכאים. יצא לי להיות בחברתם תקופה מסוימת, ולמדתי להכיר אותם מקרוב.
הם הקימו את מפלגת דעם כבית לשוחרי הדמוקרטיה, המהפכנים והליברלים – פועלים, אנשי מקצוע או עצמאיים, שיהוו את הלב של עתידנו. עתיד שחייב להגיע, גם אם יתמהמה עשרות בשנים, במיוחד לאחר הקריסה המהדהדת של פתרון שתי המדינות, שהפך לאשליה מחלישה ומשחיתה.
אנשי המצפון והאמונה, ערבים ויהודים שאינם ציונים, לא נותרה בפניהם ברירה אלא לצעוד בדרך שבה צועדת מפלגת דעם, כלומר, להחליף את האלטרנטיבה המתה בזו החיה. זו דרך החיפוש אחר חלופה אנושית, לא גזענית, לא ציונית וגם לא לאומית שוביניסטית ערבית, שתאפשר לאנרגיות של הנוער, הערבי והיהודי כאחד, לפרוץ. הם מצאו את התשובה, והם מציגים אותה בכל הכח, וסופגים גלים של ביקורת מצד הימין הישראלי, ומצד האליטות העומדות בראש החברה הפלסטינית.
המפלגה הזאת, תומכת בשיתוף פעולה, בסולידריות, בהבנת החלופה של עולם טכנולוגי ואיכות הסביבה, בחלופה לפיתוח ושוויון, בחלופה של מדינה אחת כפתרון מעשי לסכסוך הכרוני. זאת מפלגת דעם בקיצור, מפלגה שאינה מתעניינת בכסאות בכנסת, אלא שואפת לזרוע את הגרעין הראשוני למען העתיד.

Avatar

אודות סעיד אלגזאלי