פיוס עם החמאס מותר רק לנתניהו

<p><br />בכ"ט בנובמבר 2012 הכירה חמאס בישראל, ומעניין יותר, אז הכירה ישראל בחמאס. הימים ימי מבצע עמוד ענן. מורסי עוד נשיא מצרים, חמאס על הסוס וישראל לפני בחירות. מטרת "המבצע" להעביר מסר מרתיע כלפי חמאס וגרירת מצרים של מורסי לקחת חלק פעיל בריסון "האחות הקטנה" והאחריות הכלכלית על עזה. לחמאס וישראל אז קיים אינטרס משותף, פתיחת מעברי הגבול המצרי ושבירת המצור על עזה. כך האחריות על 2 מליון פלסטינים בגטו הגדול בעולם יועבר מישראל לרשות האחים המוסלמים (חמאס- מורסי, לא משנה), והפילוג הפוליטי והגיאוגראפי בין הגדה לעזה רק יעמיק.</p>

בכ"ט בנובמבר 2012 (ליתר דיוק 29/11) הכירה חמאס בישראל, ומעניין יותר, אז הכירה ישראל בחמאס. הימים ימי מבצע עמוד ענן. מורסי עוד נשיא מצרים, חמאס על הסוס וישראל לפני בחירות. מטרת "המבצע" להעביר מסר מרתיע כלפי חמאס וגרירת מצרים של מורסי לקחת חלק פעיל בריסון "האחות הקטנה" והאחריות הכלכלית על עזה. לחמאס וישראל אז קיים אינטרס משותף, פתיחת מעברי הגבול המצרי ושבירת המצור על עזה. כך האחריות על 2 מליון פלסטינים בגטו הגדול בעולם יועבר מישראל לרשות האחים המוסלמים (חמאס- מורסי, לא משנה), והפילוג הפוליטי והגיאוגראפי בין הגדה לעזה רק יעמיק.

בקיצור, עבור המשך הבניה בגדה והמשך הפילוג הפנים פלסטיני הסכימה ישראל להכיר בחמאס. ועבור פתיחת המעברים הסכימה חמאס להכיר בישראל. בתיווך מצרי אמריקאי הגיעו ישראל וחמאס במסגרת עמוד ענן להסכם אינטרסים פוליטים משותפים על חשבון אבו מאזן והרשות הפלסטינית. ישראל הסכימה דה פקטו להכיר בשלטון חמאס והאחרונה הסכימה להכיר דה פקטו בישראל. לראיה, מאז עמוד ענן שומרת תנועת חמאס על מסגרת ההבנות עם ישראל.

נתניהו אמר אתמול בראיונות לטלוויזיה האמריקאית שהצהרתו של מחמוד עבאס על שואת היהודים היא תרגיל ביחסי ציבור שנועד לפייס את דעת הקהל המערבית, הזועמת לדבריו על הברית בין פתח לחמאס. עוד אמר נתניהו על הצהרות אבו מאזן כי הן חלולות לאור הפיוס עם תנועת חמאס הדוגלת החיסול ישראל.

משתמע כי הזכות "להתפייס עם חמאס" נתונה רק בידי נתניהו.

כקוריוז, ב 2012 היה זה אבו מאזן שהתמרמר על הצביעות של נתניהו "והסכם הפיוס בין ישראל לחמאס". אז הוא אמר ובמידה מסוימת של צדק כי ישראל מוכנה להעביר לחמאס יותר "נכסים" מלרשות.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

מפלגת דעם מציעה את הגרין ניו דיל ישראלי-פלסטיני כתשובה המתאימה הן למשבר הפוליטי והכלכלי שישראל עוברת, והן ליצירת בסיס לבניית שותפות ישראלית-פלסטינית אמתית. זוהי התכנית שבאמצעותה ניתן לסיים את הסכסוך בין העמים, ולהביא לביטול משטר האפרטהייד אשר ישראל כופה על הפלסטינים בשטחים הכבושים. זאת התכנית שבכוחה להחליף את הכיבוש בשותפות על בסיס של צדק אזרחי, שיעניק זכויות אזרחיות מלאות לפלסטינים כמו לישראלים במסגרת מדינה משותפת. אנו קוראים לשינוי סדר העדיפויות הכלכלי והחברתי. המאבק לעצירת משבר האקלים והצלת העולם מכיליון, אינם משימה "ציונית" או "פלסטינית", אלא משימה כלל אנושית. כמו שאי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בארה"ב במנותק מטיפול בגזענות נגד השחורים; כך אי אפשר ליישם מדיניות ירוקה בישראל במנותק מחיסול משטר האפרטהייד כלפי הפלסטינים, והאפליה הגזענית נגד האזרחים הערבים בישראל. הצטרפו היום למאבק במשבר האקלים ולמען חברה צודקת ושוויונית.