פלסטינים למען הכבוד – שחררו מייד את הפעיל הפוליטי ניזאר בנאת

<p dir="RTL">אנו החתומים מטה, קבוצות של צעירים פלסטינים, דורשים מהרשויות המוסמכות לשחרר מיד את הפעיל ניזאר בנאת מהכלא הפלסטיני. ניזאר שובת רעב מזה חמישה ימים במחאה על מעצרו.</p><p> </p><p dir="RTL">מנגנון הבטחון הפלסטיני עצר את ניזאר בנאת בשעה שקבוצה מפעילי תנועת פתח תקפו אותו בחברון בתאריך 5.11. לאחר מכן הואשם ניזאר בנאת בכך שתקף אותם למרות שכל העדים במקום ראו בעיניהם כיצד אנשי כוחות הבטחון בלבוש אזרחי הם שתקפו אותו ואת הפעילים האחרים שהיו איתו. במיוחד בלטו בהתקפה אנשי בטחון הפנים הפלסטיני.</p>

להלן נוסח תרגום של גילוי דעת של ארגונים של צעירים פלסטינים שפורסם ב-25.11.12 בחברון

אנו החתומים מטה, קבוצות של צעירים פלסטינים, דורשים מהרשויות המוסמכות לשחרר מיד את הפעיל ניזאר בנאת מהכלא הפלסטיני. ניזאר שובת רעב מזה חמישה ימים במחאה על מעצרו.

מנגנון הבטחון הפלסטיני עצר את ניזאר בנאת בשעה שקבוצה מפעילי תנועת פתח תקפו אותו בחברון בתאריך 5.11. לאחר מכן הואשם ניזאר בנאת בכך שתקף אותם למרות שכל העדים במקום ראו בעיניהם כיצד אנשי כוחות הבטחון בלבוש אזרחי הם שתקפו אותו ואת הפעילים האחרים שהיו איתו. במיוחד בלטו בהתקפה אנשי בטחון הפנים הפלסטיני.

יש לציין כי ניזאר בנאת שוחרר מהכלא אחרי יומיים בערבות כספית וזאת על ידי החלטה של שופט השלום הפלסטיני בחברון. אלא שמייד עם שחרורו על ידי המשטרה הוא נעצר באשמה חדשה והיא פגיעה בשמו הטוב של השלטון ומוסדותיו. מנגנון הבטחון מנע ממשפחתו של ניזאר בנאת לבקר אותו במעצר דבר שמהווה בפני עצמו הפרה בוטה של זכויותיו האישיות והחוק הפלסטיני.

בעוד אנו מבטאים את שאט נפשנו מהחלטת התובע הכללי שהחליט לעצור את ניזאר בנאת באשמה של פגיעה בשם הטוב של מוסדות השלטון, אנו מזהים את השורש של אשמה כשיטה שהיתה נהוגה במדינות ערב בתקופת הדיכוי והדיקטטורות שנפלו באביב הערבי.

לכן אנו תובעים מכל המוסדות של זכויות האדם להפעיל לחץ על כל גורמי הבטחון למען כיבוד החוק הפלסטיני וכיבוד זכויותיהם על פעילי זכויות האזרח ומניעת תקיפתם כפי שקרה עם הנציב העליון לזכויות האזרח בדרום הגדה המערבית, חאמד קאווסמי, שהותקף על ידי הבטחון המסכל בחברון בתאריך 13.11.

המשמעות של המשך המעצרים הפוליטיים והפנית האשמות זדוניות לפעילים ואיום עליהם ועל לבלוגרים בא כדי ליצור אוירה של טרור. המשמעות של כל אלו היא פעמון אזעקה לכל מי שנלחם למען הענין הפלסטיני.

אנו תובעים לשחרר מייד את ניזאר בנאת וכן הקמת ועדת חקירה שתחקור את נסיבות המעצר והתקיפה שלו

הארגונים החתומים

–          שבאב נגד ההתנחלויות

–          פלסטינים למען הכבוד

–          שבאב נגד עלית המחירים

–          חברון – התנועה החברתית העצמאית

–          התנועה לשחרור הפעיל ניזאר בנאת

–          לא נהגר

–          שבאב נגד השחיתות

–          שבאב למען שינוי

–          האיחוד למען הקידמה הדמוקרטית

ממידע טלפוני שקיבלנו מפעיל שמאל בגדה המערבית מסתבר שהמחאה של ארגוני הצעירים היתה בעקבות נסיון של הרשות והעירייה בחברון לקרוא על שם מחמוד עבאס (אבו מאזן) כיכר בעיר. על רקע נסיון זה התפתח עימות שבסופו נעצרו כמה פעילים ששוחררו אחרי זמן קצר. ניזאר בנאת היה אחד העצורים. אלא שעם שחרורו הוא נעצר שוב על ידי המשטרה הפלסטינית, הפעם באשמה של "השמצה של מוסדות השלטון". מובארכ, קדאפי, בן עלי ואסד ניסו בתורם להשתיק ולרסק את המחשבה החופשית של הצעירים האלו. נראה אם אבו מאזן ופיאד יצליחו יותר מהם.

דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

אודות דעם כלכלה ירוקה - מדינה אחת

דעם מפלגת פועלים מעמידה בפני הציבור פרוגרמה כוללת לשנוי מהפכני של החברה בישראל, המבוססת על שלשה עקרונות בסיסיים – שלום, שוויון וצדק חברתי. דעם מאמינה כי העקרונות האלו אינם יכולים להתממש תחת המשטר הקפיטליסטי הגלובלי, והגשמתם היא חלק מהמאבק למען כינון חברה סוציאליסטית, המקדשת את רווחת האדם ולא את הרווח.